Reklam Ajansı Hizmetleri

Reklam endüstrisi, küçük işletme sahiplerine oldukça gizemli görünebilir. Bu nedenle her şey dahil bir reklam ajansı, küçük bir işletmeniz olsa bile işinizde önemli bir rol oynayabilir. Farklı hizmetleri bir araya getiren bir reklam ajansı, aklınıza gelebilecek kampanya planlama ve yürütmenin her yönünü ele alabilir. Peki, konu işinizi yürütmeye geldiğinde hepsi bir arada bir yaklaşım mümkün mü? Gelin birlikte cevaplayalım.

Reklam Ajansı Hizmetleri doğrultusunda markanızın ve firmanızın hedefleri için yeni stratejiler oluşturur. İşletmenin gereksinimlerini karşılamaya yönelik reklam ve pazarlama kampanyaları geliştirir. Reklam Ajansları, metin yazımı, sanat yönetimi, planlama benzer biçimde değişik iş bölümleri için değişik kişilerin yer almış olduğu bir kadroya sahiptir.

Ajanslar işletmelerin önceliklerine odaklanmak, neticeleri belirlemek ve ölçmek için bir mekanizma oluşturur. Bu mekanizma ile ilerleme ve değişiklik sağlanması ihtiyaç duyulan görevleri öne çıkarır.

Reklam Ajansının Rolü Nedir?

İşletmenizi halkın gözünde hayata geçirmek, işinizi büyütmeye odaklanırken hedefleyebileceğiniz şeylerden biridir. Önceliğin ne olduğu, en az büyüme kadar önemli olduğu bir zamanda karar verilir. Burada, reklam departmanı bu önemli karar verme anlarında ipleri elinde tutar. Bir reklam ajansının birincil rolü, işletmenize, ürünlerinize ve markanıza özel bir reklam ve pazarlama planı yaratmak olur. Reklam Ajansları; İş hedeflerinize uygun bir strateji oluşturur, bütçelere titizlikle uyar, iş ihtiyaçlarını karşılamak için yeni pazarlama ve reklam kampanyaları geliştirir. Yenilikçi ve klişe olmayan bir kampanya oluşturarak potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek ve onların ürün veya hizmet satın almasını sağlamak için çalışan bir reklam ajansının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Metin yazarlığı, sanat yönetmenliği, planlama gibi farklı işler için farklı insanlardan oluşan bir ekibe sahiptir.
 • Ajans bir amaç için çalışır. Temel de ajanslar, önceliklerini merkezileştirmek, sonuçları tanımlamak ve ölçmek ve ilerleme ve değişim gerektiren görevleri vurgulamak için bir mekanizma sağlar.
 • Optimum harcama ile yüksek performans elde etmenizi sağlar.
 • Çevrimiçi/çevrimdışı pazarlama ve reklamcılık için üçüncü taraflarla iletişim kurmanıza yardımcı olur
 • Reklam ajansının hedefi, müşterilerle uzun vadeli ortaklıklar kurmak ve etkili iletişim kurmak için çalışmalar gerçekleştirir.

Reklam Ajansı Nasıl Çalışır?

Bir şefin işi, malzemeleri bir araya getirmek, doğru lezzetleri yaratmak, yemeği istenilen forma sokmak ve son olarak servisi hazırlayıp teslim etmektir. Reklam Ajansı ise bir şef gibidir. Reklamlar oluşturup, nasıl, ne zaman ve nerede yayınlayacağınızı planlayan ve doğru anda planlayan bir çalışma şekline sahiptir. Profesyonel kadro ve yaratıcı fikirleri sayesinde firma ve kuruluşların hedef kitlesine en ekonomik şekilde ulaşabilir hale reklam ajansları getirebilir. Reklam stratejisinin geliştirilmesi, müşteri ile yakın çalışarak daha etkili hale gelir.

Ajans size sadece hizmet seçenekleri sunmakla kalmaz, aynı zamanda tüm gereksinimlerinizi belirlemenize ve önceliklerinizi en kısa sürede tamamlamanıza yardımcı olur. Yeni stratejiler geliştirmenize ve var olan stratejilerinizi tamamlamanızı sağlayabilir.

Peki Reklam Ajansı nasıl çalışır? Ajanslar öncelikle yaratıcı bir harita üzerinden reklam planını yürütür. Ortaya çıkan sonuçlar, artan satışların temelidir. Çoğu reklam ajansı, pazar durumunu değerlendirmek ve benzersizliği ve gerekirse müşterileri ve rakipleri anlamak için fikirlerin kalitesini kontrol etmek için pazar araştırmasına güvenir. Koordinasyon da bu önemli sürecin ayrılmaz bir parçasıdır. Reklam şirketi; reklam verenler, kendileri, medya ve distribütörler arasında mükemmel bir koordinasyon sağlayabilir.

KREABAZ Dijital Reklam Ajansı Hizmetleri

Bir Dijital Reklam Ajansı olan Kreabaz, kreatif fikirleri ile işletmenizin web sitesini kimliğinizi en doğru şekilde yansıtmasını ve işletmenize en uygun web sitesi tasarımını yapmanız noktasında size profesyonel bir destek sağlar. Her bir ihtiyacınız için benzersiz çözümler sunan Kreabaz, yaratıcı kadrosu ile kısa sürede beklentilerinizi karşılayabilen çalışmaları ve stratejileri sizlere sunar.

Kreatif kelimesi yeniden var etme anlamına gelir, sihirbaz kelimesinin zihinde uyandırdığı algı ise şaşırtıcıdır. Her isteğinize bir çözüm olan reklam ajansı Kreabaz, yaratıcılığınızı ifade ederek sizi şaşırtmayı ve heyecanlandırmayı misyon edinmiştir. Bunun nedeni, bugünün sert ve sürekli değişen rekabet ortamını çok başarılı bir şekilde analiz etmeleri ve kurumsal tasarım konusunda özel olanın farklı olduğunu bilmeleridir.

Kurumsal web tasarım ve reklam ajansı Kreabaz vizyonunda her türlü farklı ve özgün fikri barındırır. Bu doğrultuda trendleri ve yenilikleri sizlere en iyisini sunmak için daima takip edebilir. Kreabaz, yürüttüğü projelerini ‘biri olmadan diğeri eksiktir’ vizyonuyla ilerletir. Buradaki temel amaç, çeşitli sektörlerin gereksinimlerini kısa sürede anlamak ve her alandaki yenilikleri yakından takip ederek daima güncel kalmak olur. Kreabaz, sunduğu çeşitli hizmetlerle de alanında güncel kalarak en iyiler arasındaki yerini sağlamlaştırır. Ajansın sizler için sağladığı hizmetler şu şekildedir;

 • Marka ve Kreatif Tasarım
 • Web Tasarım ve Web Yazılımı
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • SEO-SEM-DM
 • E-ticaret Hizmetleri
 • Video ve Prodüksiyon

Her sektöre ayrı bir ekosistem gibi davranan Kreabaz, ilk olarak sizi ve isteklerinizi dinler. Neye ihtiyaç duyduğunuzu ve istediğinizi anlar. Daha sonra çalışmalarınızı ve sizi gözlemler. Bu nedenle, işiniz, şirketiniz veya markanız ne olursa olsun, vizyonunuzu kısa sürede anlar. Doğru stratejilere oluşturarak kısa sürede öne çıkmanıza yardımcı olur.

Çeşitli açılardan markanıza bakarak çalışmalarınızı ve stratejilerinizi geliştirmek için neler yapabileceğinizi araştırıp ve pek çok yeni fikir üretir. Markanız için hangi yöntemin ve stratejilerin doğru olduğunu araştırır. Bu yöntemin ve stratejilerin markanız için özenle seçer. Her marka için ayrı ve yenilikçi bir strateji geliştirilir.

Yöntem ve stratejiler seçildikten sonra proje uygulaması için bir plan oluşturulur. Bu plan uygulanmak üzere takvime alınır. Takvim boyunca proje incelenir ve kontrol edilir. Kreabaz bir projeyi tamamladıktan sonra projeyi eleştirerek projeyi mükemmelleştirmeyi amaçlar. Bu nedenle her adımın analinizi ve kontrolünü düzenli bir şekilde yapar.

Bu analiz ve kontrollerin ardından projelerin uygunluğu gözden geçirilir. Bu sürecin ardından da gerekli geliştirmeler yapılır ve yeni takvimle çalışmaya devam edilir. Kreabaz her adımında sizin de yer aldığınız benzersiz bir deneyim sunar. İletişimin güçlü ve yaratıcılığın yüksek olduğu bir ortamda sizlere en iyisini sunmak için durmadan çalışır.

Marka & Kreatif Tasarım

Kurmak istediğiniz markanızı sektörünüz ve pazarınız için en iyi şekilde hazırlamak için alabileceğiniz bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda mevcut markanızı daha iyi bir konuma taşımak için de kullanabileceğiniz bir hizmettir. Bu başlık altında etkili bir logo tasarımı oluşturma, marka adı ve hikayesi yazma, tüm tasarımların kurumsal kimliğinizin bir parçası olarak hazırlanması gibi hizmetlere etkili çözümler bulabilirsiniz.

Dünyanın neresinde olursanız olun, tüketiciler en sevdikleri mağazadan çıktıklarında daha sonra başvurmak üzere her zaman katalogları veya broşürleri seçer. Kataloglar ve broşürler, müşterilerin ambalajlarını açtıklarında ilk gördükleri ve ilk satış bittikten sonra bile bizi satın almaya ikna ettikleri şeylerdir. Broşür ve katalog tasarımı, ürünleriniz, hizmetleriniz ve markanız hakkındaki sözleri yaymak için pazarlama araç setinizdeki en güçlü yollardan ikisi olarak öne çıkabilir.

Markanızla ilk görüşte konuşacak kadar güçlü ve etkili logo tasarımları oluşturup, doğru marka adını ve hikayesini yazan Kreabaz ile yeni müşterileri portföyünüze ekleyebilirsiniz. Yaratıcı ve farklı tasarım hizmetleri ile aradığınız pazarlama stratejilerini oluşturabilirsiniz.

Reklam Ajansı Hizmetleri 2

Web Tasarımı & Web Yazılımı

Zamanın en büyük pazar yeri olan internet yeni pazarlara açılmanın en etkili yoludur. Markanıza dünyanın diğer ucundaki müşterilerinize dahi ulaşmanızı sağlar. Doğru tasarım ve doğru yazılım dili ile hem markanızı rekabette öne çıkarabilirsiniz. Bunun yanında yeni stratejileriniz ile müşteri kitlenizi genişletebilirsiniz. Kreabaz desteği ile web sitesi tasarım ve web yazılımı hizmeti alabilirsiniz. Kullanıcı deneyimi açısından iyi tasarlanmış bir web sitesi oluşturan Kreabaz sitenizin yoğunluğunu artırır ve internet kullanıcılarının markanızı görmesini sağlayabilir.

Sosyal Medya

Günümüzün en büyük medya pazarlarından biri olan sosyal medya, markaların, üreticilerin ve kullanıcıların en hızlı buluştuğu alanların başında yer alır. Bu büyük grubun en etkin şekilde bir parçası olmak hem marka imajınızı hem de müşteri bulma yeteneğinizi oldukça büyük bir oranda artırabilir. Sosyal medya hizmeti çerçevesinde dijital reklam ajanslarından sayfaların yönetimi, reklam tasarımı ve yönetimi, Influencer Marketing yani internet fenomenleri aracılığıyla pazarlama araştırması toplamak mümkündür.

Tüm dünyanın dahil olduğu sosyal medya hesaplarının etkin ve aktif yönetimi olan sosyal medya yönetimi ayrıcalıklı bir marka olmanıza yardımcı olabilir. Sosyal reklamcılık, kullanıcıların kendi sosyal medya hesaplarında vakit geçirerek bile sizinle etkileşim kurmasına ve buna göre strateji oluşturmasına olanak tanır. Ayrıca dijital dünyaya yönelik pazarlama sürecinin temel unsurlarından biri olan internet fenomeni bir diğer adıyla “Influencer Marketing” yoluyla dikkatleri üzerinize toplayabilir ve en etkili bir şekilde satış yapabilirsiniz.

 • Markanıza sosyal medya yönetimi ile çağdaş bir imaj eklersiniz. Çağa ayak uyduran ve ihtiyaçlarını anlayan bir marka olarak gelecek nesillerle iletişim kurabilirsiniz.
 • Markanızı organik bir şekilde öne çıkarırsınız. Bunu alışılagelmiş şekilde değil, doğru kanallarda doğru iletişim biçimleriyle yapabilirsiniz. Bu şekilde ulaşmak istediğiniz hedefe ve kitleye kısa sürede ulaşabilirsiniz.
 • Maddi bir geri dönüş elde ederek kısa sürede kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu kazanç her iki yönde de markanıza artı sağlar. Birincisi, diğer reklam kanallarından çok daha ucuza reklam verebilirsiniz. İkincisi, çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.
 • Görünürlüğünüzü arttıran sosyal medya yönetimi ile başarı elde edebilirsiniz.

SEO-SM-DM

SEO ayrıca Arama Deneyimi Optimizasyonu kelimelerini de içerir. Bu optimizasyon, hem arama motoru optimizasyonu hem de arama deneyimi anlamına gelir. Arama Motoru Optimizasyonu, birçok farklı değişkeni içerir. SEO, web sitenizin arama motorlarında ilk sayfada kalmasına veya sıralamasına yardımcı olan bir dijital pazarlama tekniğidir.

Google Ads, Google tarafından sağlanan ücretli bir çevrimiçi dijital reklamcılık hizmetidir. Reklam veren firma veya kişilerin belirli bir maliyet karşılığında sundukları hedef kitle, dönüşüm türü, ürün veya hizmetle ilgilenen kişileri bir araya getirdikleri bir platformdur.

Mailing veya EMail Marketing, mail listenizin hedef kitlesine belirli tasarım kriterlerine ve yeteneklerine göre e-posta yoluyla mesaj gönderilmesidir.
Dijital dünyanın aranan markası olmanız için Google algoritmasında en üst sıralarda yer almanız gerekir. Aramalarda en üst sıralarda yer alabileceğiniz SEO Hizmetlerini, Google Ads Reklamını ve tüm e-Bülten – Mailing Hizmetlerini bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Organik veya optimum fiyatla daha fazla kişiye ulaşan SEM – SEO – DM Hizmetleri sağlayarak en çok tıklanan markalar içerisinde yer alabilirsiniz. Web sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda yer almasını sağlamak için SEO Araştırması yapan Kreabaz en etkili stratejiler ile kısa sürede marka değerini yükseltebilir. e-Ticaret markanız, Google Ads Reklamları ve tüm E-Bültenler için temel SEO Hizmetleri ve e-Posta Pazarlama gibi hizmetleri Kreabaz güvencesi ile alabilirsiniz.

Reklam Ajansı Hizmetleri 3

E- Ticaret Hizmetleri

E-ticaret diğer bir adıyla çevrimiçi ticarettir. Hedef pazar araştırması, internet üzerinden hizmet verilen e-ticaret siteleri veya mobil uygulamalar aracılığıyla yapılan tüm pazarlama, sipariş, satış, ödeme ve teslimat şeklinde tanımlanabilir.

E-Ticaret dünyası satın alma alışkanlıklarımızı değiştirerek hem markaları hem de kullanıcıları farklı çözüm ve mecralara yönlendirdi. Bu hizmet başlığı altında bayiler e-ticarette hem yazılım hem de tasarım hizmeti verilir. Alışveriş dünyasının yeni merkezi e-ticaret için hem yazılım hem de tasarım hizmetleri sunulur. Kreabaz desteği sayesinde verilen tasarım ve yazılım hizmeti ile kısa sürede aradığınız verimi elde edebilirsiniz.

E-İhracat “sınır ötesi ticaret” olarak da tanımlanabilir. Bu noktada daha net bir tanım için online olarak alınan bir siparişin mikro ihracat kuralları altında teslim edilmesidir.

İhracat yapılırken sağlıklı ve sürdürülebilir bir satış için yerel iş kurallarından taviz vermeden ihracat yasalarına uymak çok önemlidir. Bu sayede ürünlerinizi çok daha geniş bir kitleye tanıtabilir ve kazancınızı artırabilirsiniz.

Büyüyen e-ticaret ekosisteminde en büyük pazar payına sahip olan e-ihracat ve e-ticaret ile  hem kurumunuza hem de ülkenizin ekonomisine birçok fayda sağlayabilirsiniz. Bu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • E- ihracatta yatırım maliyeti geleneksel ihracata göre çok daha düşüktür.
 • E-ticaret, banka garantisi olmaksızın çeşitli ödeme yöntemleri kabul edilerek yapılabilir.
 • E- ihracat yazılımı ile konteynırlarda gönderilen yüzlerce eşyanın gümrükten ilgili ülkelere girişlerinde karşılaştıkları sorunlar en aza indirilebilir.
 • E-ticaret için farklı dijital pazarlama yöntemlerini kullanarak potansiyel hedef kitlenize ulaşmanız çok daha kolay bir hal alabilir.
 • Buna ek olarak da ölçülebilir dijital pazarlama yöntemleri ile yeni kampanyalarınız çok daha optimize edilebilir.
 • Kullanılan dijital pazarlama yöntemleri ile çok daha küçük bir bütçeyle çok daha büyük bir kitleye ulaşmanızı mümkün kılabilir.

Her iki e-ticaret hizmeti de markanızın satış yapması ve görünürlüğünü artırması noktasında çok önemlidir. Bu nedenle bu alanlarda alacağınız hizmetler markanıza değer katabilir ve karlılığınızı arttırabilir.

Video & Prodüksiyon

Markanızın doğuşunu, başarısını, kilometre taşlarını ve mevcut konumunu açıklamanın en hızlı  yolu olan kurumsal filmlerdir. İster kısa ister uzun olsun  tüm marka değerlerinizi en etkili şekilde anlatmalı ve hedef kitlenize ilham vermelidir. Bu nedenle video ya da prodüksiyon hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Geleneksel reklamcılıkta en etkili seçeneklerden biri olan video ve prodüksiyon ile geniş bir kitleye etkin bir şekilde ulaşabilirsiniz. Logo animasyonu, kurumsal broşürler, sesli logolar gibi hizmetleri alabileceğiniz bu başlık altındaki hizmetlerle markanıza güvenilirlik katabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde kurumsal ekibiniz, potansiyelinizi kültürünüz, vizyonunuz ve misyonunuz gibi birçok detayı unutulmaz kılabilirsiniz.

Kreabaz, performans odaklı optimizasyon yöntemleri ile internet reklamcılığı ve satış yaratmaya yönelik yenilikçi bir yaklaşımla tasarım hizmetleri sunar. Aradığınız ne olursa olsun, ister dijital pazarlama ajansı, ister kreatif ajans olsun, Kreabaz tüm hizmetleri ile her zaman yanınızda!

İstanbul Dijital Reklam Ajansı KREABAZ

Kreabaz Dijital Reklam Ajansı, yukarıda bahsedilen tüm başlıklarda (hatta daha fazlası) hizmet vererek markanızı ileriye götürecek çalışmalar sunuyor. Sizler de markanızı emin ellerde dijital dünyaya hazırlamak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.