Etiket: sosyal medya

Instagram Üzerinden Yemek Siparişi Dönemi Başladı!
Haberler

Instagram Üzerinden Yemek Siparişi Dönemi Başladı!

Kendisini sürekli güncelleyen ve dünyanın en popüler sosyal medya uygulamaları arasında kalmayı başaran Instagram, yemek siparişi verebilme özelliğini yayına alacağını duyurmuştu. Sonunda firma bu özelliği aktif ettiğini açıkladı. Özellikle Pandemi sonrası büyük maddi kayıplar yaşayan restoran ve kafe gibi işletmelere bu yeniliğin büyük faydaları dokunabilir.

 

Instagram Üzerinden Yemek Siparişi Özelliği Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bu uygulama ne yazık ki şu an sadece ABD ve Kanada’da kullanılıyor. Ancak kısa bir süre sonra tüm dünyada kullanıma açılacağının müjdesini verebiliriz. Bunun dışında Instagram hesabınızın bir “İşletme Hesabı” olması gerekmektedir. Tabi ki bir diğer gereklilik de müşterilerinizin sipariş verebilmelerini sağlayacak, online sipariş yapabilmeye uygun bir web sitenizin olması.

 

Instagram Üzerinden Yemek Siparişi Nasıl Verilir?

Eğer kullanıcıysanız yapmanız gereken şey çok basit. Sipariş özelliğini kullanabilmek için iki alternatifiniz olacak. Bunlardan birincisi profil üzerinde yer alacak olan “Yemek Siparişi Ver Düğmesini” tıklamak, ikincisi ise Instagram Story içerisinde yer alan “Yemek Siparişleri Çıkartması” seçeneğini kullanmak. Bu seçeneklerden hangisini seçerseniz seçin linke ya da düğmeye tıkladığınız anda sipariş vermek için ilgili firmanın web sitesine yönlendirileceksiniz. Detaylı bilgi için Instagram Yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Instagram profilinizde yemek siparişleri özelliğini ayarlama

Instagram’da işletmeniz için yemek siparişleri özelliğini ayarlamak için:

 1. Instagram profilinize gidin.
 2. Profili Düzenle‘ye dokunun.
 3. “Herkese Açık İşletme Bilgileri” kısmında, Eylem Düğmeleri‘ne dokunun
 4. “Bir Düğme Seç” kısmında Yemek Siparişi Ver‘i seçin
 5. İşletmenizin yemek siparişleri için bir ortak seçin. Henüz bir ortak ile yemek siparişleri özelliğini ayarlamadıysanız, ortağın sitesindeki talimatları izleyin.
 6. İşletmenizin seçtiğiniz yemek siparişleri hizmetine bağlantı vermek için kullandığı internet sitesini ekleyin.
 7. İnternet sitesini girdikten sonra Bitti‘ye dokunun.

 

Instagram hikayenize Yemek Siparişleri çıkartması ekleme

Instagram hikayenize Yemek Siparişleri çıkartması eklemek için:

 1. Hikayenize yüklemek için bir fotoğraf veya video seçin.
 2. “YEMEK SİPARİŞLERİ” çıkartmasını seçin.
 3. İşletmenizin yemek siparişleri için bir ortak ekleyin. Henüz bir ortak ile yemek siparişleri özelliğini ayarlamadıysanız, ortağın sitesindeki talimatları izleyin.
 4. Seçtiğiniz yemek siparişleri hizmeti için ortak bağlantısını ekleyin.
 5. İnternet sitesini girdikten sonra Bitti‘ye dokunun.
 6. Yemek Siparişleri çıkartmasını, hikayenizde görünmesini istediğiniz yere taşıyın. Çıkartmaya dokunarak rengini de değiştirebilirsiniz.
 7. Hikayenizi paylaşın.

Sevdiğiniz Firma ve Restoranlara Destek Olun!

Instagram bu yenilik dışında Pandemi ve Koronavirüs nedeniyle maddi ve manevi kayıplar yaşayan ve zarar gören firmalara destek olma özelliği de sunuyor. Hediye Kartları ve Bağış Çıkartmaları özellikleri ile bunu sağlayacak olan Instagram, kullanıcılara sevdikleri işletmelere destek olabilme imkanı sunuyor.

Covid-19 salgını sonrası bu yeniliği ve girişimi özellikle yara alan gıda sektörü için yerinde bir karar olarak görebiliriz. Hayatımızda daha çok yer edinen sosyal mecralar ve platformlar bizlerin yaşamını kolaylaştırmanın yanında sağlığımızı ve güvenliğimizi de sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Eğer siz de tüm bu yeniliklere ayak uydurmak, işletmenize ait sosyal medya hesaplarının ve web sitesinin yenilenmesini ya da şartları yerine getirebilir hale gelmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Reklamları
Dijital Reklamcılık, Sosyal Medya Yönetimi ve Pazarlama

Facebook Reklamları

2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, bugün hayatımızın büyük çoğunluğunda ciddi şekilde yer alıyor. Bireysel üyelikler dışında markaların da aktif şekilde yer aldığı Facebook, sponsorlu reklamlarıyla da en aktif platformlar arasında. We Are Social istatistiklerine göre bugün Türkiye’de 43 milyon Facebook kullanıcısı bulunmaktadır. Bu oran geçen yıla göre azalma gösterse de hala daha Facebook, Türkiye’deki en aktif sosyal medya hesaplarından birisi konumunda. Bu sayı ise dünya genelinde 2.41 milyar. Aktif hesap sayısı ise 1,6 milyar. Bu istatistiklerle hem görsel hem video içerikleri destekleyen ve markalar için oldukça güçlü bir platform olan Facebook’ta doğru reklam vermek de büyük önem kazanıyor.

 

Facebook Reklamları Nasıl Verilir?

Facebook’ta reklam vermek aslında oldukça basittir. Çünkü platformun kendisi reklam vermekle ilgili detayları oldukça yalın bir dil ile kendi bünyesinde ücretsiz olarak anlatıyor. Facebook reklamları 3 temel başlık altında 11 farklı model seçeneğiyle verilebiliyor. Markanıza en uygun platformu tercih ederek, reklamın amacını belirlemek bu sebeple çok önemli. Bunun dışında hedef kitle analizinin doğru yapılması ve reklam bütçesinin optimum şekilde harcanması da dikkat edilmesi gereken bir diğer detay konusu.

 

Facebook Reklamları Yönetimi

İşte KREABAZ Dijital Reklam Ajansı olarak burada devreye giriyoruz. Markanız için en doğru reklam modelini ve tasarımı doğru analizler ve tecrübelerimizle oluşturuyor, reklamlarınızdan maksimum fayda almanızı sağlıyoruz. Unutulmamalıdır ki reklam vermek görselinden metnine bir bütündür ve bu bütünlüğü bizler sizlere sunuyoruz.

 

Facebook Reklamlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Facebook’ta reklam vermek oldukça kolaydır. Burada önemli olan 3 ana nokta vardır;

 • Reklam verirken reklam görsel/videolarının doğru hazırlanması,
 • Facebook Piksel, Olay Yöneticisi ve Parametrelerin doğru kurulması,
 • Seçilen kırılımların, reklamın ve markanın hedefine uygun olması,
 • Reklam bütçesinin doğru harcanması. Reklam analizlerinin ve istatistiklerinin doğru okunarak gerekli müdahalelerin yapılması.

 

“Facebook reklamları ne kadar?”

Gelelim belki de en çok sorulan sorulardan bir diğerine. “Facebook reklamları ne kadar?” Bu sorunun cevabını marka olarak siz söylersiniz. Harcamak istediğiniz toplam bütçe 50 TL de olabilir 50.000 TL de… Burada önemli olan minimum bütçelerle maksimum kazancı sağlayacak doğru reklam kurgularını ve hazırlıklarını yapabilmek. Biz de bunu sağlamak için KREABAZ Dijital Reklam Ajansı olarak hizmetinizdeyiz. Deneyimlerimizden faydalanarak Facebook’ta reklam vermek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Hizmetleri
Haberler

Sosyal Medya Hizmetleri

Sosyal medya, insanların birbirlerine hızlı ve gerçek zamanlı paylaşım yapmalarını sağlayan uygulamaların ve web site uzantılarının tamamıdır. Birçok kişi sosyal medyayı akıllı telefonlarla tanımış olsa da işin aslı bu iletişim araçları bilgisayarlarla başladı. İnsanların sosyal medyayı bu şekilde bilmesinin de ana sebebi kullanıcıların araçlarına akıllı telefonlarındaki uygulamalarla erişmesinden kaynaklanmaktadır.

Fotoğrafları, fikirleri, metaları, olayları vb birçok şeyi bu denli etkili şekilde paylaşabilme yeteneği kazanmamız yaşama şeklimizden iş yapma şeklimize kadar birçok şeyi değiştirdi. Sosyal medya zaman içerisinde paylaşım platformu olduğu kadar pazarlama stratejilerinin ayrılmaz bir parçası olarak da kullanılmaya başladı. Ölçülebilir sonuçlar ve hızlı etkileşim ile başarılı satış stratejilerinin ana unsuru haline gelen sosyal medya bu sebeple her geçen gün daha da kalabalıklaşan bir pazar konumuna yükseldi. Hal böyle olunca da bu platformlarda marka konumunu yükseltmek için profesyonel destek almak kaçınılmaz oldu.

 

Sosyal Medya Hizmetleri Nelerdir?

Genel haliyle sosyal medya üzerinden yapılabilecek başlıca hizmetler şunlardır;

 • Başlıca sosyal medya platformları olan; Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest, YouTube gibi platformlarda hesapların oluşturulması. Hesaplar varsa fotoğraf, grafik, infografik ve yayınlarla markaların çevrimiçi varlığını sürdürmesi adına içerik planı ve takvimlerinin oluşturularak paylaşımların yapılması,
 • Sosyal medya hesaplarına ve web sitesine daha fazla katılım sağlanması,
 • Dijital pazarlama stratejileri oluşturulması,
 • Dijital pazarlama reklam kurgusu, reklam içeriği ve reklam süreci yönetiminin yapılması,

Ancak unutulmamalıdır ki sosyal medya yaşayan bir platformdur. Bu platformda var olmak belirli kalıplarla hareket etmekten çok daha fazlasını gerektirir. Tüm bu hizmetler kendi içerisindeki farklı dinamiklerle yorumlanır, değerlendirilir ve revizelerle iyileştirilerek hesaplara dinamik bir yapı kazandırılır.

 

Sosyal Medya Hizmetleri Veren Ajans

Etkili sonuçlar almak ve başarılı bir süreç yönetebilmek adına hem markaların hem de sosyal medya desteği sağlayan ajansların belirli sorulara ortak yanıt vermeleri gerekir.

 • Markanın hangi sosyal medya platformlarına odaklanacağını seçmek.
 • Markanın “Ayak izini” değerlendirmek.
 • Hedeflerinizi tanımlamak.
 • Hedef kitleyi belirlemek.
 • Rekabet analizi yapmak.
 • Ürününü anlamak.

KREABAZ Dijital Reklam Ajansı olarak müşterilerimize profesyonel Sosyal Medya Hizmetleri sunuyor, markaların bu kalabalık dünyada görünebilir olması için stratejik çözümler sunuyoruz.