Etiket: Web Tasarım

AMP Web Tasarımı
Web Sitesi Tasarımı

AMP Web Tasarımı

AMP, İngilizcesi “Accelerated Mobile Pages” olan “Hızlandırılmış Mobil Sayfalar” anlamına gelmektedir. Google, Mobil Web Sitelerinin optimum hızda çalışmasını sağlamak için bu projeyi başlatmıştır. Amp ile neredeyse anında yüklenen basit mobil web siteleri oluşturmak mümkündür. Bu yazımızda sizlere AMP Web Tasarımının aslında nasıl bir özellik olduğundan, AMP Web Sitesi tasarımının nasıl yapılacağından ve AMP Web Sitesi fiyatlarından bahsedeceğiz.

AMP teknolojisi, cihazlar ve dağıtım platformları arasında sürekli olarak hızlı, güzel ve yüksek performanslı web siteleri ve reklamlar oluşturmamıza olanak sağlayarak geleceğin web’ini birlikte oluşturmamızı amaçlar. AMP, binlerce geliştirici, yayıncı, dağıtım şirketi ve teknoloji şirketi ile iş birliği içinde oluşturulmuştur. Bugüne kadar milyarlarca AMP sayfası oluşturulmuştur.

Eskiden, akıllı telefonlar henüz bu kadar gelişmemişken, tüm web siteler masaüstü ve laptoplara uygun olacak şekilde dizayn edilmişti. Ancak teknolojinin gelişmesi ile her şey ellerimizdeki küçük akıllı telefonlara sığar hale geldi. Mobil aramalarda yapılan aramaların masaüstünde yapılan aramaları geçmesiyle birlikte AMP teknolojisi ortaya çıktı. AMP’nin amacı: mobil kullanıcılar için hızlı yükleme süreleri oluşturmaktır. AMP teknolojisi, kullanıcıların yüklenme hızlarına olan tepkileri sonucunda oluşan bir taleptir.

AMP Sitesi Nedir?

Bu girişim, tüm paydaşlara fayda sağlayacak bir sistem kurmak amacıyla başlatıldı. Reklam verenler, yayıncılar ve kullanıcıların tümünün AMP’den kâr sağlaması amaçlandı. AMP, 2015 yılında Google, WordPress ve Adobe gibi birkaç şirket tarafından geliştirildi ve piyasaya sürüldü. Bugün neredeyse tüm büyük çevrimiçi medya araçları AMP teknolojisini kullanıyor. Çünkü birçok kişi hızlı yüklenen mobil web sitelerinden kazanılacak büyük değerin farkına vardılar.

Son on yılda akıllı telefonlar, birçok endüstride ve ülkede masaüstü bilgisayarları geride bırakarak insanların çevrimiçi olmak için kullandığı birincil cihaz haline geldi. Mesela, yakınlarda bir restoran aramak için cep telefonumuzu kullanırız, telefonlarımızdan online alışveriş yaparız ya da işe giderken metroda telefonlarımızdan haberleri okuruz. Bu yüzden web sitelerin hızlı bir şekilde yüklenmesi mobil kullanıcılar için oldukça önemli bir faktördür. Kritik web site yüklenme zamanının üç saniye olduğu söyleniyor. Bir web sitesinin yüklenmesi daha uzun sürerse, büyük ihtimalle mobil internet kullanıcılarının çoğu o sayfayı terk edecektir.

AMP, mobil cihazlarda olabildiğince hızlı yüklenen web siteleri oluşturmak için özel olarak tasarlandığından ötürü, günümüzde tercih edilen gelişmiş bir teknolojidir. Ancak bağlantının ne kadar hızlı yüklendiği, bağlantınızın hızına ve web sitenin dosya boyutuna da bağlıdır. Bu her iki açıdan da değerlendirilmesi gerekir. Eğer ki yüklenecek dosyaların hacmi çok büyükse, bağlantı hızı hızlı olsa bile bazı sayfalar yavaş yüklenebilir. Benzer şekilde bağlantı çok yavaş ise, teknik olarak AMP’ye optimize edilmiş bir sayfa bile yavaş yüklenebilir.

AMP, bir internet bağlantısının kullanılabilir kapasitesini etkileyemez, bu nedenle AMP teknolojisi, etkileyebileceği yükleme sürelerine odaklanır. AMP, veri aktarımı yavaş olduğunda bile bir mobil web sitesinin hızlı bir şekilde yüklenmesi için en iyi koşulları oluşturur. AMP’nin kısa yükleme sürelerinin anahtar noktası, öncellikle yüklenmesi gereken dosyaların azaltılmasıdır. Bir diğer önemli faktör ise hedef sayfanın önbelleğini hazır tutan bir Proxy sunucusudur. Bu içerik, kullanıcının ona eriştiği her yerden sayfanın her zaman aynı hızda oluşturulabilmesine avantaj sağlayan bir “İçerik Dağıtım Ağı” üzerinden iletilir.

 

AMP Web Sitesi Faydaları Nelerdir?

 • AMP, yavaş internet bağlantısı olan mobil sitenizi kullanıcı deneyimleri açısından büyük ölçüde iyileştirir. İçeriğinizi yalın ve hızlı hale getirir. Yani ziyaretçileriniz web sitenizin yüklenmesini beklemek zorunda kalmaz. Eğer ki içeriğiniz yararlı bir içerikse, bu teknoloji ile birlikte site trafiğiniz de daha iyi hale gelir.
 • Google, mobil arama sonuçlarında destek vererek AMP kullanımını teşvik ediyor. Sitenize AMP eklemek, SEO çalışmalarınızı iyileştirmeye de yardımcı olacaktır.
 • AMP standartlarına uygun site içeriği, Google mobil arama sonuçlarının üst kısmında görüntülenme şansına sahip olmanızı sağlar ve bu da sitenizin görünürlüğünü büyük ölçüde artırabilir.
 • Sitenizde AMP olması, barındırma sunucularınızdaki yükü azaltacak ve bu da web sitesi performansını artırmaya yardımcı olacaktır.

AMP Web Tasarımı 2

AMP Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır?

Geçmiş yıllarda masaüstü bilgisayarlardan ulaşılan web siteler, teknolojinin hızla ilerlemesi ve gelişmesinden ötürü, artık içerikleri ulaşmanın ilk yolu akıllı telefonlar olmuştur. Bu noktada web sitelerin, mobile uygun bir şekilde tasarlanması ve görüntüleme şekilleri önemli bir sorun oluşturmuştur. Mobil yüklemelerin yavaş olmasından ötürü web sitelerin aramalarda üst sıralarda yer alması pek mümkün olmuyordu. Bu da site sahipleri için gelir kaybı anlamına gelmektedir. Ancak AMP Web Tasarımı teknolojisiyle birlikte web sitelerin yüklenme hızlarını yükseltmek mümkündür.

AMP Web Sitesi Tasarımınızı iki şekilde yapmanız mümkündür. Bu işlem WordPress kullanan internet kullanıcıları için kolay bir şekilde halledilebilir. WordPress içinde yer alan Amp eklentisini indirmeniz, AMP Web Sitesi kurulumunuz için yeterli olacaktır. İşlemi bitirdiğinizde web siteniz ve içerisindeki içerikleriniz AMP ile uyumlu hale gelecektir. Ancak Amp’nin işlev kazanmasını istiyorsanız eklentiyi kurduktan sonra Google’a bildirimlerde bulunmanız gerekmektedir. Çünkü, bildirimde bulunmadığınız takdirde kurulumunuzun tamamlanmasına izin verilmeyecektir. Son aşama olarak ise AMP Eklentisi yerleştirdiğiniz web sayfalarınızı Google Search Console aracılığıyla Google ile paylaşabilirsiniz.

Ancak WordPress kullanılmayan bir web sitesi sahibi iseniz AMP tasarımı biraz meşakkatli olacaktır. Amp içerisinde yer almakta olan AMP HTML, AMP Javascript ve Amp Cdn bölümlerinin hepsinde ayrı ayrı kod düzenlemeleri yapılmalıdır. En başta, web sitenizdeki yer alan görselleri, yazı fontlarını, resim ve videoları Amp ile uyumlu hale getirmelisiniz. Ancak bunları yaparken web sitenizin orijinal halini de korumanız gerekmektedir.Wordpress tasarımı olsun, HTML temelli tasarım olsun, kurulumu tamamladıktan sonra AMP test araçları kullanılarak web sitenin ve bağlantıların doğru şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.

AMP Website Fiyatları Nelerdir?

Yukarıda da açıkladığımız üzere, WordPress veri tabanlı web siteleri için AMP Web Tasarımı kolay olsa da manuel yapılacak ve site sahibinin bu hususta bilgisi yok ise AMP Tasarımı yapan kuruluşlarla iletişime geçmesi gerekmektedir. AMP Web Tasarım Fiyatları, web sitenin tipine, sayfa sayısına ve sitede yer alacak fonksiyonlara göre belirlenmektedir. Ayrıca yapılacak işin kalitesine, kişi veya kuruma özel olmasına, harcanacak çalışma zamanına ve çalışacak uzman sayısına göre de farklılık gösterebilir.

Web Site Tasarım Ajansı KREABAZ

İçeriğimizde AMP web sitenin ne olduğunu, ne amaçla geliştirildiğini, hangi kurum ve kuruluşların geliştirdiğini, AMP web sitesi kurulumunu ve tasarımını nasıl yapacağınızı ve AMP Web Sitesi Kurulum ve AMP Web Sitesi Tasarım Fiyatları hakkında bilgi verdik. Tüm süreçler için KREABAZ’dan uzman desteği edinebilirsiniz!

Kurumsal Web Tasarım Ajansı
Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal Web Tasarım Ajansı

Dijitalleşme ile hayatımızdaki birçok şey değişime uğramıştır, bu durumla birlikte şirket, firma ya da markaların stratejilerini başka bir yöne çevirmesine sebep olmuştur. Artık marka, şirket ya da firmaların dijitalde görünür olması bir zorunluluk haline gelmiştir. İstatistikler bir kuruluşun dijital itibarı ne kadar iyiyse kâr marjının da o kadar yüksek olduğunu göstermektedir. Dijital itibar kazanmak için ilk önce dijitalde görünür olmak gerekmektedir. İşte bu nedenle markalar ya da firmalar dijitalde görünür olmak için Kurumsal Web Sitesine ihtiyaç duyarlar. Etkili ve itibar sağlayan bir web sitesi açmak içinse Kurumsal Web Tasarım Ajansından destek alınır. Kurumsal Web Tasarım Ajansları, açılacak olan web sitesi için gerek yazılım gerekse tasarım odaklı çalışırlar.

Kurumsal Web Sitesi sayesinde firma, şirket ya da markanız arama motorlarında görünür hale gelecek ve popülerliğiniz artacaktır. Ancak Kurumsal Web Sitesi kurmak göründüğü kadar kolay değildir! Gerek markanızın vizyonunu yansıtması gerek tasarım gerekse yazılım konusunda başarılı bir sitesi kurmazsanız arama motorlarında başarı elde edemez, alt sıralarda kalırsınız. Bu durum ise markanızın dijital itibarını düşürür ve web sitenizi görünmez bir hale getirir. Bu yüzden, bunu sizin için profesyonel olarak yapacak Kurumsal Reklam Ajansları ile çalışmanızda fayda var. Peki, Kurumsal Web Tasarım Ajansı tam olarak nedir?

Kurumsal web tasarım ajansları açılacak olan web sitesi için sizinle ortak olarak çalışır. Şirket, marka ya da firmanızı doğru analiz ederek karşıdan gelen istekler doğrultusunda Kurumsal Web Sitesi için en doğru stratejiyi oluşturarak size hizmet sunar. Sürecin başından sonuna kadar kurumsal web sitesi ile ilgilenir ve dijital itibarınızı en yüksek seviyeye çıkarmayı amaçlar. Aynı zamanda sitenin bütün tasarım ve yazılımı ile de ilgilenir.

Eğer Kurumsal Web Sitesi açtırmak istiyorsanız ve bunun için bir kurumsal web tasarım ajansı arıyorsanız bu kurumsal ajans seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Kurumsal web tasarım ajansının vizyonu ve yaratıcılığı web sitenizin başarılı bir şekilde işlemesi için oldukça önemlidir. Tasarım ve yazılım konularında başarılı olması ise Kurumsal Web Tasarım Ajanslarından beklemeniz gereken en önemli konular arasındadır. Kurumsal web tasarım ajansı seçerken bir ajansta dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde listelenebilir;

 • Firma, şirket ya da markanızın vizyonunu anlaması,
 • Size özel bir proje yürütmesi,
 • Markanıza en uygun stratejiyi belirlemesi,
 • Kurumsal web sitesi tasarım ve yazılımına özen göstermesi,
 • Yaratıcı ve yenilikçi olması,
 • Güncel kalması,
 • İyi bir araştırma yapabilmesi,
 • Projeyi hatasız bir şekilde hayata geçirebilmesi,
 • Farklı olmanızı sağlayabilmesi.

Bunlar gibi özellikler kurumsal web tasarım ajansını diğer ajanslardan bir adım öne çıkartır ve size daha iyi bir hizmet sunar. Ajanslar size bir web sitesi de sağlayacaklardır. Peki, web sitesi tam olarak nedir ve nasıl olmalıdır?

Kurumsal Web Tasarım Ajansı 2

Kurumsal Web Tasarım Nedir? 

Kurumsal Web Tasarım, firma şirket ya da markanız için en doğru yöntemi belirleyerek kurumsal web sitesi içindeki tüm tasarım işlerinin yürütüldüğü sürece verilen isimdir. Web sitesinin oluşturulmadan önceki tasarım süreci olarak da adlandırılır. Bu tasarım süreci oldukça önemlidir. Kurumsal Web Sitesi bu tasarım sürecine göre hayata geçirilir. Bu süreçte kurumsal web tasarım ajansları farklı yöntemlere başvururlar. Tasarım süreci özet olarak şu şekilde gerçekleşir:

 • Firma, şirket ya da markanın isteklerini dinlenir.
 • Bu istekler doğrultusunda araştırma yaparak veri elde edilir.
 • Markaya en uygun yaratıcı fikirler ortaya konulur.
 • Tasarım ya da yazılım planları yapılanarak kurumsal web sitesi temelleri atılır.
 • Ortaya konulan proje karşı tarafın isteklerine uygun olup olmadığı göz önüne alınarak, yapılan çalışma kontrol edilir.
 • Proje hayata geçirilir.

Bu aşamalar oldukça önemlidir ve kurumsal web tasarım ajanslarının vizyonunu buna göre şekillendirmesi gerekmektedir. Bu tasarımı yaparken web tasarım ajansı bütün yaratıcılığını ortaya koymalı ve her müşterisi için farklı bir iş yaratmalıdır. Bunun için bir kurumsal web tasarım ajansının yenilikçi olması, güncel ve dinamik kalması şarttır.

İstanbul Kurumsal Web Tasarım Ajansı Kreabaz; yenilikçi fikirleri, dinamik kadrosu ile açık fikirlilik ve yaratıcılığı vizyon haline getirmiştir. Peki, kimliğinizi dijitalde görünür kılan ve dijital itibarınızı artmasını sağlayan bir kurumsal web sitesi nasıl olmalıdır?

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı? 

Dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak isteyen şirket, firma ya da markaların olmazsa olması kurumsal web tasarım sitelerinde dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Web sitesinin iyi bir arayüzü olmalıdır.

Web sitesine giren kullanıcıların siteyi rahat kullanabilmeleri açısından sitenin arayüzü oldukça önem taşımaktadır. Kullanıcı sitede aradığını bulabilmeli kolayca siteyi kullanabilmelidir. Bu yüzden bu ara yüz zeki ve yaratıcı bir biçimde kurgulanmalıdır.

 • Tasarım oldukça önemlidir.

Kurumsal web sitesinin ilgi çekebilmesi açısından tasarımının iyi yapılması gerekmektedir. Estetik ön planda tutulmalı kullanıcının sitede vakit geçirirken keyif alması sağlanmalıdır. İyi bir tasarım ile bu kriterlere zemin hazırlanabilir.

 • Kurumsal web sitesi iyi bir programlama ile yapılmalıdır.

Kurumsal web tasarım sitesinde olması gereken en önemli özelliklerden biri de programlamasıdır. Programlama iyi yapılmazsa kurumsal web tasarım sitesinde sürekli hatalar meydana gelir. Bu durum markanın dijital itibarını düşürür ve çoğu kullanıcı tarafından kurumsal web tasarım sitesinin kullanılmamasına yol açar. Bunun yanında kurumsal web sitesinin hızı da önemli bir kriterdir. Hızlı ve sorunsuz bir web sitesi için programlama hayati önem taşır.

 • Şirket, firma ya da markanın vizyonunu iyi bir şekilde lanse etmelidir.

Reklam ajansları bir site yapacağı zaman markanın ne iletmek istediğine oldukça dikkat etmelidir. Bunun markanın dijital kimliğinin artık bu site olacak olmasıdır. Bu yüzden markanın vizyonunu iyice anlamalı ve istekler doğrultusunda tasarımlarını yaratıcı bir biçimde gerçekleştirmelidir. Her markaya yönelik farklı projeler üretmeli ve bunun için geniş bir yelpazeye sahip olmalıdırlar. İstanbul kurumsal web tasarım ajansı Kreabaz çok yönlülüğü ile her marka için farklı yaratıcı fikirler ortaya koymaktadır.

 • Diğer kurumsal web tasarım sitelerinden farklı olmalıdır.

Kurumsal web sitesinin ilgi çekebilmesi için onu diğer sitelerden ayıran özelliklerinin olması gerekmektedir. Bu sayede kullanıcıların aklında kalır ve popülerliği artar.

Kurumsal Web Tasarım Ajansı 3

 • Kurumsal web sitesinin interaktif olması gerekmektedir.

Tasarım olarak bu sitenin kullanıcı ile etkileşime açık bir şekilde yaratılması oldukça önemlidir. Bunun nedeni müşteriler ya da potansiyel müşteriler bir ürün ya da hizmet kullanmak istediklerinde ilk olarak yorumları okumasıdır. Yorumlar ve yorumlara verilen yanıtlar şirket, firma ya da markanın dijital itibarını belirleyen en önemli noktalardan bir tanesidir. Kullanıcılar yorumları gördükleri zaman alacakları ürün ya da hizmet ile ilgili bir fikir sahibi olurlar. Eğer yorumlar olumlu ise bu markaya olan güveni arttırır böylece markanın dijital itibarı da artmış olur.

 • SEO uyumlu içerik.

Arama motorları bir müşteriler ya da potansiyel müşterilerinin en çok kullandığı araçlardır. Bu motorların başında ise Google gelmektedir. Google’da en öne çıkmanın bazı yolları vardır. Bunlardan biri reklam vermek ikincisi ise SEO uyumlu içerik yazılarına kurumsal web sitesinde yer vermektir. Google robotları bir yazının SEO uyumuna bakar ve ne kadar SEO uyumluysa o kadar üst sıralara çıkarır. Google’da üst sıralarda yer almak kurumsal web tasarım siteleri için oldukça önemlidir.

Bütün bunlar bir web sitesinin olmazsa olmazlarıdır. Kreabaz ise markanız için tüm bu maddelere uyan uygun web sitesini yaratmayı amaçlamaktadır.

İstanbul Kurumsal Web Tasarım Ajansı 

Dijital reklam ajansı Kreabaz yaratıcı fikirleri ile kurumsal web sitenizin kimliğinizi en doğru şekilde yansıtmasını ve size en uygun site tasarımını hayata geçirmeyi amaçlar. Adının doğuşunda kreatif ve sihirbaz kelimelerinden esinlenilen İstanbul Kurumsal Web Tasarım Ajansı Kreabaz, aynı zamanda vizyonunu da bu iki kelimeden almıştır.

Kreatiflik kelimesi yaratıcı anlamına gelmektedir, sihirbaz kelimesinin akılda uyandırdığı algı ise şaşırtmaktır. İstanbul kurumsal web tasarım ajansı Kreabaz yaratıcılığını ortaya koyarak sizi şaşırtmayı, heyecanlandırmayı adeta vizyonu haline getirmiştir. Bunun nedeni ise günümüzün rekabet ortamını çok iyi analiz etmeleri ve kurumsal tasarım için olmazsa olmazın farklılıktan geçtiğini bilmeleridir.

İstanbul kurumsal web tasarım ajansı Kreabaz her türlü yaratıcı fikri barındırmayı vizyonu haline getirmiştir. Kreabaz projelerini ‘biri olmadan diğeri eksik kalırvizyonu ile gerçekleştirmektedir. Burada amaçlanan şey ise farklı sektörlerin ihtiyaçlarını anlamak ve her sektörün yeniliklerini takip ederek güncel kalmaktır. Kreabaz aynı zamanda sunduğu farklı hizmetlerle kendi sektöründe de sürekli güncel kalmayı hedeflemektedir. Bu hizmetler ise şu şekildedir;

 • Marka ve Kreatif Tasarım,
 • Web Tasarım ve Web Yazılımı,
 • Sosyal Medya Yönetimi,
 • SEO-SEM-DM,
 • E-ticaret Hizmetleri,
 • Video ve Prodüksiyon.

Her sektörü kendi has bir ekosistem olarak gören Kreabaz önce sizi dinler, ne istediğinizi anlar daha sonra ise sizi gözlemler ve size ayak uydurur. Böylece şirket, firma ya da markanız hangi sektörde olursa olsun vizyonunuzu anlar ve öne çıkmanıza yardımcı olur.

Farklı perspektiflerden bakarak markanızı ve markanızı geliştirmek için nelerin yapılacağını araştırır ve ortaya birçok fikir koyar. Markanız için en doğru yöntem ve stratejinin ne olduğunu düşünür. Bu fikirler markanız için özenle seçilir ve her marka için ayrı bir strateji geliştirilir.

Yöntem ve strateji seçiminden sonra projenin gerçekleşmesi için plan yapılır plan takvime oturtulur. Kreabaz bir projeyi bitirdikten sonra proje hakkında eleştiri yaparak projeyi en mükemmel şekle sokmayı amaç haline getirmiştir. Bütün bu aşamalardan sonra ise proje sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmektedir.

Kurumsal Web Sitesi
Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal Web Sitesi

Yapılan araştırmalar, müşterilerin %75’inin işletmelerin güvenilirliklerini web sitelerine göre değerlendirdiğini gösteriyor. Eğer firmanızın bir web sitesi bulunmuyorsa ya da var olan web sitesi istenen intibayı oluşturmuyorsa müşterinizi rakip işletmeye kaptırma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Peki, Kurumsal Web Sitesi nasıl olur? Tasarım sürecinde nelere dikkat edilmelidir? Gelin birlikte bakalım!

 

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı, işletmelerin çevrim içi varlıklarını sürdürebilmeleri için ihtiyaç duydukları internet sitesinin tasarlama ve geliştirme sürecine verilen addır. Tasarımın amacı, firmanın başarısını müşterilere başarılı bir şekilde yansıtmak ve verdiği hizmetler ya da sattığı ürünler hakkında ziyaretçileri bilgilendirmektir. Bu sayede müşteri üzerinde profesyonel bir intiba oluşturma ve dolayısıyla da satış yapma ihtimaliniz artar.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımının en önemli özelliğiyse ürün satışı ya da promosyon için kullanılmamasıdır. Amaç yalnızca tanıtım yapmaktır. Eğer satış gerçekleştirilecekse o zaman bir e-ticaret sitesine ihtiyaç duyulur. Bu da bambaşka bir yazı konusunu oluşturuyor.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Arama motoru üzerinden siteyi ziyaret eden kullanıcı, ilk 10 saniye içerisinde bir izlenime sahip olur. Eğer ilk izlenim başarısızsa rakiplerinizi incelemeye başlar. Bu nedenle Kurumsal Bir Web Sitesinin en önemli özelliği “etkileyici olmasıdır”. Ayrıca müşteri kitlesine uygun tasarlanmalı ve harekete geçirici mesajlara sahip olmalıdır. Müşterinin işletme ile iletişime geçmesini sağlamak, sitenin başarısının bir göstergesidir.

Kurumsal Web Sitesi 3

Kurumsal Web Site Tasarımının Aşamaları

Kurumsal Web Site Tasarımı, göründüğünden daha kompleks bir plana sahiptir. Ancak hedef kitle başarılı bir şekilde analiz edilir ve sektöre uygun bir tasarım yapılırsa başarıya ulaşılabilir. Bunun için de yalnızca profesyonel firmalarla çalışmanız büyük önem taşır:

 • Kurumsal Web Site Tasarımının ilk adımı araştırma ve keşiftir. Bu aşamada sektör ve rakiplerin analizi yapılırken müşterilerin alışkanlıkları da incelenmelidir.
 • Analiz sonrasında tasarım için bir taslak oluşturulur.
 • Müşterinin taslağı incelemesi ve onay vermesinin ardından geliştirme aşamasına geçilir. Bu noktada tasarımcılar sitenin yalnızca görsel tasarımını tamamlamaz. Aynı zamanda uygulama, sunucu ve veri tabanı geliştirme süreci yürütülür.
 • Geliştirme sürecinin tamamlanmasından sonra müşteri ile temasa geçilir ve fikri alınır. Daha sonra ince ayarların ve gerekli değişikliklerin yapılması adımı tamamlanır.
 • Bir sonraki adımda ise sitenin optimizasyon işlemleri gerçekleştirilir. SEO uzmanları tarafından tamamlanan site içi optimizasyon sayesinde kurumsal web siteniz arama motorlarında daha üst sıralarda çıkabilir. (Bu konunun gerekliliği ve önemi ile ilgili Arama Motoru Optimizasyonu sayfamızı mutlaka okumalısınız.)
 • Tüm adımların tamamlanmasından sonra Kurumsal Web Sitesi müşteriye teslim edilir.

WEB Tasarım ve WEB Yazılım Ajansı KREABAZ

Tasarım ve yazılım alanında uzman KRAEABAZ Dijital Reklam Ajansı olarak her türlü WEB Sitesi ve e-Ticaret sitesi konusunda sizlere profesyonel hizmetler sunuyoruz. Sizi ve markanızı en iyi şekilde yansıtacak Kurumsal Web Sitesi Tasarımı ve Kurumsal Web Sitesi Yazılımı alanlarında hizmet arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web Tasarım ve Web Yazılım
Web Sitesi Tasarımı

Web Tasarım ve Web Yazılım

Markanızın dijital yüzü olan web sitenizi tamamen sizi yansıtan ve tamamlayan şekilde hayata geçiriyoruz. Yaratıcı ve yenilikçi altyapılarla web sitenizin hem Web Tasarımını hem de Web Yazılımını tüm dijital mecralara uyumlu olarak tasarlıyoruz. Kullanımı ve yönetimi kolay yazılımlarla dijital dünyadaki imzanızı eksiksiz olarak tamamlayarak size sunuyoruz.

 

Web Tasarım

Web Tasarım (Web Design), internet sitelerinin gösterilen yüzünü ve tasarımını ifade eder. Bir sitenin yazılım ve geliştirilmesinden çok kullanıcı zevkine ve beğenisine odaklanır. Sitenin estetik görünümü ve güven sunan bir site halini alması burada esas noktadır.

 

Web Yazılım

İşin daha çok mutfak kısmı diyebileceğimiz Web Yazılımı (Web Development), kullanıcı deneyimine yoğunlaşır. Yazılımcı hangi yazılım dilini kullanırsa kullansın yapılan sitenin düzeni ve site içerisinde ziyaretçilerin kolay şekilde gezinebilmeleri yani sitenin kolay kullanımı burada önemli olan noktadır.

 

İster kurumsal web sitesine isterseniz ürünlerinizi satacağınız bir e-ticaret sitesine ihtiyacınızolsun iyi tasarlanmamış bir web sitesi kullanıcılara veya müşterilere güven vermeyen bir imaj çizer. Bu sebeple KREABAZ Dijital Reklam Ajansı olarak Web Tasarım ve Web Yazılım konularında size profesyonel hizmet sunmaktayız.

 

İyi Bir Web Sitesine Neden İhtiyacınız Var?

 • Markanızın dijital kimliği olan Web sitenizin doğru şekilde hazırlanması, tüm dijital platformlara uygun hale getirilmesi, güvenilir marka imajı çizecek tasarıma sahip olması ve kullanıcı dostu detayları barındırması gibi detaylar öncelikli olarak markanıza değer katacaktır.
 • Güvenilir marka imajınızı pekiştirecek olan iyi ve güvenilir bir web sitesi satış istatistiklerinizi yukarıya taşıyacaktır.
 • Doğru içerik sağlayan bir web sitesine sahip olmanız sektörel anlamda sizi referans marka haline getirecektir.

 

KREABAZ Web Tasarım ve Yazılım Ajansı

Kreabaz olarak Web Tasarım ve Web Yazılım konularında sizlere şu hizmetleri sunuyoruz;

 • Arayüz Kodlama Çalışmaları
 • Web Sitesi Kreatif Tasarım
 • WordPress Plug-in Yazılımları
 • Hosting&Server Kurulum ve Yönetimi
 • E-Ticaret Yazılım Çözümleri
 • Mobil ve Tablet Arayüz Kodlaması
 • Responsive Grafik Tasarım
 • İçerik Oluşturma ve Yönetimi
 • Ödeme Sistem Entegrasyonları
 • Web Site Metin Yazarlığı
 • Data analizi ve analitik yönetim
 • Mailing Yazılımı ve Tasarımı
 • Infografik Tasarımı ve Yazılımı
 • Landing Page Tasarım ve Yazılımı
 • Facebook App Tasarımı ve Yazılımı
 • E-Bülten Tasarımı ve Yazılımı

Markanıza ve sektörünüze uygun Web Tasarım ve Web Yazılım hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mobil Web Sitesi
Web Sitesi Tasarımı

Mobil Uyumlu Web Sitesi Yapmak

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?

Mobil web sitesi diğer bir tabir ile responsive web sitesi; cep telefonları ve tablet cihazlar gibi mobil özellik taşıyan cihazlara göre konumlanan, tasarımı bu mobil cihaza göre düzenlenen kısacası mobil standartlara uygun şekilde uyumlanan ya da uyarlanan web siteleridir. Responsive kelime anlamı olarak da duyarlı, uyumlu ve esnek anlamlarını taşımakla birlikte web dünyasında da bu kelime uyumlanan web sitesi anlamında kullanılmaktadır. Bu uyulmama kapsamında font yapıları, görsel ebatları, menü düzenleri, içerik düzenleri, CSS Style kullanım şekilleri vb gibi birçok kalem yeniden düzenlenmektedir.

Web siteleri için mobil uyumluluk önceleri ekstra bir özellik olarak sunulurken son birkaç senedir olmazsa olmaz bir özellik olarak web standartları arasına girmektedir. Bu standartlaşma ile tasarım trendleri ve mobil web sitesi kullanım oranları da doğru orantılı olarak artmaktadır.

Mobil Internet Kullanımı ve Mobil Web Siteleri

Hem daha kolay erişebilir olması hem de kullanıcı deneyimleri alanında yeni geliştirmelerden ötürü mobil internet kullanımı her geçen gün artmaktadır.

Mobil Web Sitesi

Mobil Web Sitesi

Bu artış her geçen sene bir önceki seneden fazla artış göstermektedir. Bu bağlamda We Are Social 2020 yılı verilerine göre;

 • İnternet kullanıcı sayısı %4 yani 2,4 milyon
 • Sosyal medya kullanıcı sayısı %4,2 yani 2,2 milyon
 • Mobil kullanıcı sayısı %3,4 yani 2,6 milyon kişi artış göstermektedir.

Buradaki sayılardan da anlaşılacağı gibi mobil internet kullanım her geçen gün artmaktadır. Bu oranın artışı mobil uyumlu web sitelerinin önemini ve kullanım oranını da artırmaktadır.

Mobil Uyumlu Web Siteleri ve Google

Arama motorlarının her geçen gün kullanıcı deneyimlerini (UX) çok daha önemsediği ve buna bağlı olarak kullanıcı deneyimlerine önem veren web sitelerini arama sonuçlarında öne çıkardığı açıklanmaktadır. Google ve diğer arama motorlarının mobil uyumlu web sitelerini önemseyip arama sonuçlarında daha üst sıralara çıkarmasının birkaç temel sebebi vardır. Bunlar;

 • Mobil internet kullanımının artması ile mobil aramalar, arama motorlarındaki trafiğin yarısından fazlasını oluşturmaktadır.
 • Bu trafik yoğunluğunun artması ile reklam verenlerin tercih ettiği cihazlar da masa üstüden mobil tarafa doğru kaymaktadır.
 • İlgili web sitesinin mobil uyumlu web sitesi olmaması durumunda kullanıcıların ilgili sitede kalma süresi ve oranı trajik olarak düşmektedir.

Responisive Tasarımın Avantajları

 • Potansiyel müşteri veya kullanıcıların bir web sitesinin açılma süresi için maksimum sabır süresi 3 ile 5 saniye arasındadır. Bunu göz önünde bulundurursak mobil uyumlu web sitelerinin mobil cihazlardaki hız avantajı göz ardı edilemez. Yani mobil uyumlu web siteleri ile müşteri veya kullanıcılarınıza sunduğunuz hızlı deneyim ile onları kazanca dönüştürebilirsiniz.
 • Mobil uyumlu web sitesinin temel amacı müşteri ya da kullanıcılarınıza daha keyifli ve kullanışlı bir deneyim sunmaktır. Bu deneyim mobil uyumlu web siteleri ile en üst seviyeye taşınmaktadır.
 • Mobil uyumlu web sitesinin, akıllı telefon ve tabletlerin sınırlı ekran alanına uyumlu menü düzenleri sayesinde web sitenizde sunduğunuz içeriklerin veya bilgilerin kullanıcılarınız ile tam performans ile buluşmasını sağlarsınız.
 • Mobil uyumlu web sitesi ile özellikle e-ticaret firmaları için satın alma süreçleri hem hızlı hem de daha kolay bir hal alarak müşteri marka bağını en üst seviyeye taşımaktadır.
 • Mobil uyumlu web siteleri mobil uygulamalara göre daha ekonomik olup kullanıcılara herhangi bir uygulama indirme zorunluluğu getirmeden daha kolay bir kullanım sağlamaktadır.
 • Google ve diğer arama motorlarının en son güncellemeleri ile mobil uyumlu web siteleri arama motorlarında çok daha üst sıralara taşınmaktadır. Bu da arama motoru optimizasyonu çalışmalarını desteklemektedir.

Etkili Bir Mobil Web Sitesi İçin Gereken Temel Maddeler

Etkili bir mobil web sitesi tasarlamak için temelde UX ve UI yani kullanıcı deneyimleri ve kullanıcı ara yüzü faktörleri temel alınarak ilerlenmelidir. Bu iki temel ışığında aşağıdaki maddeler listelenebilir.

 • Bir kullanıcının mobil bir web sitesinin açılması için maksimum 3-5 saniye arasında sabır gösterdiği düşünülürse web sitenizin özellikle mobil cihazlar için optimize edin.
 • Sitenin hızlı açılması ile karşımıza çıkan içerikle kullanıcı nasıl bir etkileşim içinde? Bu etkileşimin en optimum düzeyde olması ile kullanıcı ilgili web sitesi içinde aradığı bilgi ya da içeriğe kaç adımda ulaşmakta ve ulaştığı içerikten ne kadar memnun kalmaktadır? Mobil uyumlu web sitesinin menü yapısı oldukça sade ve hedef odaklı olmalıdır. İçeriğe ulaşan kullanıcı içerikleri incelerken içeriği büyütmek zorunda kalmadan her şeyi görünür kılmanız gerekmektedir.
 • Mobil uyumlu web sitesi içinde arama, form doldurma, ürün arama veya satın alma adımlarının hızlı ve kolay kullanılabilir olması gerekmektedir. Bu şekilde kullanıcı deneyimi üst düzeye çıkarılarak kullanıcı bağlılığı artırılmaktadır.

Mobil Uyumlu Web Sitesi ve Sonuç Değerlendirmesi

Bir web sitesinin başarısı artık mobil cihazlar üzerindeki uyumu ve başarısı ile ölçülmektedir. Mobil kullanım oranının ne kadar fazla olduğunu göz önünde bulundurursak mobil optimizasyon her web sitesi sahibinin temel hedefi olmalıdır. Bu hedef kapsamında Kreabaz, ürün ve hizmetlerinizi sunduğunuz, kullanıcılar ile ilk buluşma mecranız olan web sitelerinizi en optimum zaman ve bütçe dahilinde yenilemek için iletişime geçmenizi beklemektedir.

Web Sitesi Tasarım Fiyatları Ne Kadar?
Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

Web sitesi tasarım fiyatları ile ilgili “web sitesini kaça yaparsınız; web tasarım fiyatları nedir; web sitesi ne kadar; web sitesi fiyatlarınız nedir?” gibi birçok soru ile zaman zaman karşılaşıyoruz. Bu durumu yadırgamamak ile beraber bu duruma hem sektörden bazı firmaların hem de müşterilerin bakış açıları bizi şaşırtmaktadır.

Ucu bucağı olmayan bir alanda, özellikle de işin içinde hem tasarımın hem de teknolojinin bir arada bulunduğu web tasarım dünyasında bu tip kalıp fiyat çalışmalarını doğru bulmamaktayız. Tabi ki fiyat skalası herhangi bir web tasarım ya da web yazılım firmasında olabilir. Ancak web sitesi tasarımı ve web sitesi yazılımı işlerini net fiyat kalıpları içinde ele almak hem yapılan işi basitleştirir hem de müşterilerin aklında farklı soru işaretleri oluşturur. Bununla birlikte projenin gelişimi ile ilgili de daha sonra farklı anlaşmazlıkların doğmasına da sebep olabilir.

 

Web Sitesi Fiyatları Neye Göre Değişir?

“Web Sitesi Fiyatları Neye Göre Değişir?” sorusuna onlarca farklı cevap verilebilir buna göre de her dijital reklam ajansı kendi yönetim, teknik donanım, teknik yeterlilik ve bakış açısına göre cevaplarını çeşitlendirebilir. Bu sorulara verilecek cevaplar aynı zamanda web sitesinin teknik olarak hangi temellere dayandırılacağını da ortaya çıkarabilir. Bu bağlamda “Web Sitesi Fiyatları Neye Göre Değişir?” sorusuna aşağıdaki sorulara verilecek cevaplara göre belirleyebiliriz.

 • Web sitesi hangi sektör için hazırlanacak,
 • Web sitesi ortalama kaç sayfadan oluşacak,
 • Web sitesi için yönetim paneli isteniyor mu, isteniyorsa kapsamı nedir,
 • Hangi dillerde hizmet verilecek; hizmet verilmesi düşünülen yabancı dillerin içerikleri hangi taraftan beklenmektedir,
 • Özellikle tercih edilen bir yazılım dili var mı,
 • Mobil uyumluluk sürecinde responsive bir web sitesi mi yoksa accelerated mobile pages web sitesi teknolojisi mi kullanılacak,
 • Web sitesinin teknik bakımı ile ilgili kapsam nedir,
 • Her sene ödenmesi gereken ücretler nedir,
 • Web sitesinin barındığı hosting içinde ne tip(video, görsel, pdf vb) dosyalar barındırılacak,
 • Web sitesinin güncellenmesi ile ilgili kapsam nedir,
 • Web sitesi için verilen bu fiyatın içinde hosting, domain ya da ssl ücretleri dahil mi

gibi ve daha fazla soru sorulabilir, sorulmalıdır. Tabi gelen projeye göre sorular o proje ile ilgili şekillenebilir ancak genel olarak yukarıdaki soruların cevaplanması çok önemlidir.

Web tasarım ve web yazılım dünyası ile ilgili aklınıza gelen herhangi bir soru ile ilgili lütfen bizimle iletişime geçin.

 

E-Ticaret Sitesi Fiyatları Nedir?

Bu soru özellikle bir e-ticaret web sitesi oluştururken daha kapsamlı bir hale gelmektedir. Farklı firmalarda farklı paket sistemler müşteriye sunulurken bu e-ticaret paketleri altında kapsamı dahilinde bazı açıklamalar görmekteyiz. Sektörde işini çok iyi yapan bazı firmaları tenzih ederek belirtmeliyiz ki buradaki açıklamaların birçoğu için daha sonra şu cevabı duyabilirsiniz. “Aslında biz orada bunu anlatıyoruz ve bunu bunu demek istedik.” gibi. Özellikle bir e-ticaret web sitesine sahip olmak istiyorsak gelecek sorular ve vermemiz gereken cevaplar daha net ve anlaşılır olmalıdır. Bu duruma istinaden yukarıdaki soruların yanı sıra aşağıdaki soruların da müşteriye sorulması daha doğru sonuçların elde edilmesi için müşteriyi ve reklam ajansını daha doğru yönlendirecektir.

 • E-ticaret web siteleri için hangi ödeme yöntemleri kullanılacak,
 • Kargo entegrasyonu olacak mı; olacaksa hangi firmaların ödeme yöntemleri tercih edilecek,
 • CRM ya da muhasebe programı entegrasyonları olacak mı,
 • Aynı sektörden diğer web siteleri içinde yer alan farklı modüller örneklendirilerek hangi modüllerin ilgili e-ticaret sitesinde yer alacağını belirlemek,
 • Hangi para birimlerinde alışveriş imkanı olacak,
 • Bölgesel dil tanımlama olacak mı

gibi soruların önceden sorulup cevaplanması da projenin daha sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır.

Sonuç olarak kalıplaşmış fiyat politikaları belirli sınırlar içinde işe yarar gibi görünse de; bu kalıpların hem müşteri hem de dijital reklam ajansı tarafından çok net belirlenememesi ihtimali oldukça yüksektir. Hem bu oranın düşürülmesi hem yapılan işin daha kaliteli çıkması hem de her iki tarafın da karşılıklı olarak memnuniyetini artırması adına bu ilerleyişin daha faydalı olacağını düşünüyoruz.

Web tasarım ve web yazılım dünyası ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru olursa bizimle hiç çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.