Logo Intro Animasyon

Logo Intro

Logo Intro, bir videonun başlangıcını, yani giriş sahnesini oluşturan Intronun, markanın ismi kadar önemli sayılan ve markanın işaret, amblem ve sembolü olan Logosuyla birleştirilmesidir.

Bir videonun başında yer alması için hazırlanan ve videonun giriş kısmını oluşturan Logo Intro (dilenirse sonunda da olabilir ve buna Logo Outro denir), markayı tanıtan ve daha görüldüğü anda o markaya dair tüm fikirlerimizi akla getiren kısa bir videodur.

Logo Animasyon

Amaç markayı tanıtmak ve logoyu göstermekse “Neden sadece Logo yeterli olmuyor?” diye sorabilirsiniz. Bunun öncelikli sebebi paylaşımın bir akışa sahip olan video formatı olmasıdır. Akışı olan bir video formatını, durağan bir fotoğraf görseliyle başlatmak haliyle izleyenlerde ve videoda kopukluk yaratacaktır. Ayrıca etkileyici bir giriş her zaman dikkat çeker ve izleyicinin odaklanmasını sağlar.

 

Logo Intro Neden Önemlidir?

Bir video hazırlarken Logo Intro yapmak kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bir öneme sahiptir. Hele ki bu video kurumsal tanıtım filmi ya da ürün filmiyse Logo Intro olmazsa olmazdır. Çünkü izleyenlerin daha ilk saniyelerde kimi veya neyi izlediğini bilmesini sağlayan Logo Intro, marka güvenini ve değerlerini izleyenlere geçirecek olan kısımdır.

Logo Intronun bir diğer önemi de izleyicilerin videoya ısınmasını sağlayan kısım olmasıdır. Bir anda başlayan videolar ana videonun giriş kısmının kaçmasına sebep olabilmektedir. Ancak etkili bir Logo Intro izleyicinin dikkatini çekecek ve odaklarını videoya vermelerini sağlayacaktır.

Logo Intro kurumsal bir bütünlük oluşturmak açından da önemlidir. Markaya ait hem sesli hem de görüntülü tanıtım olan Logo Introlar bazen sadece konuşmacının arkasında dönerek bile etki yaratabilmektedir.

Logo Intro Hazırlama

Her dijital işte olduğu gibi Logo Intro hazırlamak da günümüzde sanıldığından çok daha kolay hale gelmiştir. İnternette bulunan birçok program, sayfa veya uygulama sizin için hızlıca bir Logo Intro hazırlayabilir. Ancak bu demek değildir ki yapılan çalışmalar etkili ve doğrudur. İşin sonunda markanızı doğru tanıtan ve izleyenler üzerinde etki yaratan bir çalışma ortaya çıkmalıdır. Bu sebeple Logo Intro hazırlanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

  • Öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta markanızın bulunduğu sektöre uygun bir tasarım dilinin oluşturulmasıdır. Tekstil üzerine hizmet veren bir firmanın, medikal sektöre ait bir dili kullanması haliyle tuhaf kaçacaktır.
  • Marka logosuna uygun tasarımın hazırlanması da bir diğer önemli detay. Logonun dikey ya da yatay bir tasarıma sahip olmasından logonun rengine kadar birçok detay yapılacak tasarımı kesinlikle etkileyecektir.
  • Logo Intro tasarımı ve akışı kesinlikle yalın olmalıdır. Her yerden okların, ışıkların çıktığı ve karışık bir akışa sahip tasarımlar hak verirsiniz ki gözü ve zihni yoracaktır.
  • Bir tasarım hazırlanırken kişisel beğeni ve isteklerden çok sektörel beklentileri ön planda tutmak doğru olacaktır. Siz uzay temasından hoşlanıyor olabilirsiniz ama ne yazık ki bu markanız için doğru bir dil olmayabilir. Ancak burada bir parantez açalım. Yapılacak işler kurumsal ve genel çalışmalar için değil delokal ve dikkat çekici bir kampanya(ya da çocuklara yönelik farklı bir konsept) için yapılacaksa farklı stratejiler izlenebilir ve tercihler yapılabilir. Unutulmamalıdır ki yerinde yapılan etkili ve esprili bir çalışmaya hiç kimse kötü demeyecektir.
  • Logo Intro konusunda bir diğer önemli nokta da doğru ses ve müziğin seçilmesidir. Tıpkı bir üstteki maddede olduğu gibi hazırlanacak iş kurumsal amaçla hazırlanıyorsa kişisel isteklerden ziyade sektörel dile göre tercihler yapmak doğru olacaktır.
  • Önemli bir diğer detay da Logo Intro’nun videonun neresinde kullanılacağına karar vermektir. Sanıldığının aksine Logo Introlar her zaman videonun başında olacak diye bir şart yoktur. Burada önemli olan Logo Intronun kullanım amacı ve kullanıldığı platformdur. Özellikle YouTube içeriği oluştururken videonun başında bir soru sorulabilir ya da giriş cümlesi okunabilir ve Logo Intro bu sorudan sonra gelebilir. Bunun amacı hem izleyiciyi daha baştan meraklandırmak hem de ilgili izleyiciyle iletişimde kalmaktır.
  • Tasarım kesinlikle etkileyici olmalıdır. Hepimizin aşina olduğu YouTube reklamlarındaki o ilk 5 saniye bize reklamı izleyip izlememe kararını verdirmektedir. İşte buna benzer bir etki Logo Introda da geçerlidir. İzleyiciyi videonun başında Logo Intro etkilemek, videonun kalanı için de izleyicide artı bir değer yaratacaktır.

 

Bu ve daha fazla sebepten ötürü ucuz ve klişe hizmetlerden kaçınmanızı, markanızın doğru ve etkili tanıtımı için profesyonel hizmet almanızı öneririz. KREABAZ Dijital Reklam Ajansı olarak bu noktada devreye giriyoruz ve Logo Intro konusunda markanıza uygun, etkili çalışmalar hazırlıyoruz. Eğer siz de markanız için Logo Intro hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.