N11 Mağaza Nasıl Açılır?

Modern dünyada, insanlar alışveriş yaparken sık sık online mağaza platformlarını bulunduran sitelere başvurur. Kişiler, bu platformlar üzerinden kimi zaman eksik ve gerekli olan ürünleri aratırlarken kimi zaman da isteklerine göre şekillenen ürünleri aratıp satın alırlar. N11 platformu da insanların alışveriş ihtiyaçlarını gidermede başvurduğu önde gelen, güvenilir ve saygın bir platformdur. N11’de müşteri memnuniyetini esas alan yüzlerce mağaza bulunur. Platformda yer alan mağazalar, hemen hemen her ihtiyacı karşılayacak kadar çeşitlidir. Başka bir değişle, birçok kategoride N11 Mağaza bulunur. Giyimden mutfak ihtiyaçlarınıza, teknolojik aletlerden tarım araç gereçlerine kadar birçok kategoride binlerce ürün bulabilirsiniz. Ayrıca, N11 müşteri memnuniyeti odaklı bir platform olduğu için sık sık kupon veya indirim kampanyası da düzenleyebilirsiniz. Bu kampanyalardan faydalanarak isteklerinizi ve eksiklerinizi dilediğiniz zaman satın alabilir ya da satabilirsiniz.

N11 online bir platform olduğundan dolayı, satışı yapılan tüm ürünleri müşterilerin ayağına getirir. Böylece, internet erişimi kurulabilen her alanda kolay şekilde alışveriş deneyimi sağlar. N11 platformu üzerinde arama yapılan ürünlerin hızlı bir şekilde bulunabilmesi için filtreleme bölümü mevcuttur. Bu bölümde, satış yaptığınız ya da müşterilerin aradığı ürünler kolaylıkla filtreleyip bulunabilir. Ayrıca bu bölümde özel fiyat aralığı da seçilebilir.

N11 mağazanızı açıp teknoloji dünyasına ayak uydurarak ürünlerinizi daha fazla kişiye tanıtabilirsiniz. N11 platformunda yüzlerce kullanıcı olduğu için daha fazla kişiye ulaşarak satışlarınızda da artış yakalayabilirsiniz. Bu platformda ücretsiz bir şekilde mağaza açmanız da siz mağaza sahipleri için yapılmış artı bir özelliktir. N11 mağazanızı açtıktan sonra ürünlerinizi, ilgili kategorilerle paylaştıktan sonra sizden alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar da ürünlerinize daha çabuk bir erişim sağlar. Bunun gibi N11 platformunun birçok özelliğiyle beraber gönül rahatlığıyla ürünlerinizi yükleyip satış yapmaya başlayabilirsiniz. Peki, “N11 Mağaza Nasıl Açılır?” gelin birlikte bakalım.

Online Alışveriş Sitesi N11

Bugün, birçok insan alışverişini internet üzerinden yaparak hem zamandan hem de enerjiden tasarruf eder. Online alışveriş yapmaya talep çok fazladır. Bu talep, online mağazacılığın da önünü açmıştır ve ticaretle uğraşan insanlar bu alana yönelmeye başlamıştır. Online mağaza sahipleri ürünlerini internet üzerinden tanıtır ve müşteriye sergiler. Ayrıca, online mağaza sayesinde üreticinin ürünleri çok daha fazla kişiye ulaşmış olur. Bu sayı, normal bir mağazanın elde ettiği bilinme ve tanınma açısından oldukça fazladır. Online mağazaların bir başka özelliği de satılan ürünlere diğer kullanıcılar tarafından yorum yapılıp değerlendirme puanları verilebilmesidir. Mağazanın ürünlerine yapılan yorumlar ve puanlar ne kadar fazlaysa o kadar çok dikkat çeker ve müşteriden gelen talep artar. Bu aynı zamanda ürün ve hizmet kalitesini de yükselten bir kontrol mekanizmasıdır. Ziyaretçiler Online Alışveriş sitesi N11 gibi bir platformda, güvenilirlik ve kalite açısından güvende kendilerini hisseder. Online mağazalar sıklıkla bulunur ama müşteri kendisine güven veren bir mağazadan alışveriş yapmak isteyecektir. Bunun için de mağazanın kaliteli ve güvenilir bir platformda olması önemlidir. N11 platformunun uygulamaya sahip olması online N11 mağaza açmak isteyenler için artı bir özellik oluşturur. Kullanıcılar, herhangi bir yerde teknolojik cihazlarına indirdikleri N11 uygulamasıyla her an alışveriş yapabilirler. Böylelikle, hem kullanıcıların rahatça N11 mağazaya erişebilmesi hem de N11 mağaza sahiplerinin satış yapabilmelerine olanak sağlar.

N11 Mağaza

Satışlarınızı online olarak da yürütmek ve online bir mağazaya sahip olmak istediğinize karar verdiyseniz, N11 Mağazanızı açmaya hazırsınız demektir. N11 Mağazanızı açmak için birkaç adımı takip etmeniz yeterlidir. Mağaza açmak için yapmanız gereken ilk şey N11 sayfanızın altında bulunan “Ücretsiz Mağaza Aç” butonuna tıklamak. Ardından kullanıcı adınız ve oluşturduğunuz şifrenizle üyelik bilgilerinizi doldurmalısınız. Bu bilgileri doldururken, gireceğiniz bilgilerin güncel olması çok önemlidir. Bu adımdan sonra, N11 mağazanızın adını belirlemeniz gerekir. Mağazanızın adını, N11 platformundaki tüm üyeler görecektir. Ayrıca, site içerisinde yapılan aramalarda da N11 Mağaza adınız görülür. Bu nedenle mağaza adınızı kurumsal yapınıza uygun açmanız son derece önemlidir. N11 mağazanızı şirket adı altında açmanız gereklidir. Bu adımdan sonra, “Üyelik Türü” sekmesini doldurmanız gerekir. Eğer ki, şirketiniz; anonim, limited, komandit, kollektif ve adi ortaklık türlerinden birine ait ise şirket seçeneğini; şahıs şirketine sahipseniz de şahıs seçeneğini seçmelisiniz. Genel üyelik bilgilerinizi tamamladıktan sonra N11 mağazanızı özelleştirmeye yavaş yavaş başlayabilirsiniz.

N11 Mağaza Nasıl Açılır? 3

Satışını yapacağınız ürünlerinizin “Ana Kategorisini” seçmeniz gerekir. Sonrasında ise “Alt Kategoriyi” seçmelisiniz. Mağazanızda birden fazla kategoriye sahip ürünler satabilirsiniz ama en çok hangi kategoride ürünler satacaksanız o kategoriyi “Ana Kategori” olarak seçmelisiniz. Diğer kategorilere sahip ürünlerinizi N11 mağazanızı açtıktan sonra da o kategorilerin altında yükleyebilirsiniz.

Bir sonraki adımda şirket bilgilerinizi tam olarak doldurmanız gerekir. Öncelikle, İmza Yetkilisi Bilgileri kısmına imza sirkülerinizde yer alan kişinin bilgilerini yazmalısınız. İmza yetkiliniz ile iletişim yetkiliniz aynı kişiyse ‘ İmza Yetkilisi ile İletişim Yetkilisi aynı’ seçeneğini işaretleyin. N11’in gerekli durumlarda size hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için de güncel iletişim numaraları eklediğinizden emin olun. Sonrasında, şirketinize ait banka bilgilerinizi girmeniz gerekir. Bu bilgileri girdikten sonra, Satıcı İlan ve İş birliği Sözleşmesini okuyup “İş birliği ve İlan Sözleşmesi Koşullarını Okudum ve kabul ediyorum” seçeneğini işaretleyerek Üye ol butonunu seçebilirsiniz. “Üye ol” butonuna tıkladıktan sonra daha önce yazdığınız mail adresinize gelen aktivasyon kodundaki linke tıklayarak kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfadan Evrak Yönetimi bölümünden N11 mağazanızı açmaya devam edebilirsiniz. N11, üyelik türünüze göre değişen farklı belgeler talep etmektedir. Üyelik türünüze göre yüklemeniz gereken belgeleri ‘Evrak Yönetimi’ sayfasından inceleyebilirsiniz. Bu evrakların arasında N11 platformunun kendisine ait 2 adet sözleşme bulunmaktadır. Bu sözleşmeleri imzalayıp sisteme yükleyebilirsiniz. Ayrıca, sisteme Vergi Levhası seçeneğini seçerek yüklemelisiniz. Eğer, vergi muafiyeti belgesine sahipseniz, vergi levhası yerine Vergi Muafiyet Belgesi yüklemeniz gerekir. N11 mağazanızın açılışının tamamlanabilmesi için sizden talep edilen tüm belgeleri sisteme yüklemeniz gerekir. Evraklarınızı tamamladıktan sonra sayfanın en altındaki “Evrakları Onaya Gönder” butonuyla belgelerinizi onaya yollayabilirsiniz. Belgelerinizin onaylanması bir gün ila üç gün arasında sürebilir. Onayınız geldikten sonra, N11 mağazanız satışa hazır hale gelir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz.

N11 Mağaza Açma Şartları 

N11 Mağaza Açma Şartları için ilk şart bir şirketinizin olması gerektiğidir. Bu şirketin; vergi numarasına, banka hesabına ve e-posta adresine sahip olması şarttır. Eğer, bu özelliklere sahip bir şirketiniz varsa N11 mağazanızı kurma aşamasına geçebilirsiniz. Öncelikle N11’de bulunan üyelik formunu doldurmalısınız. Ardından platformun sizden yüklemesini istediği evrak ve belgelerin hepsini sisteme eksiksiz şekilde yüklemelisiniz. Evraklarla ilgili detayları bir sonraki başlıkta açıklayacağız.

N11 Mağaza Nasıl Açılır? 4

N11 Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar 

N11 mağazanızı açmak için birkaç evrakınızın tam olması ve birkaç belgeye sahip olmanız gerekir. N11 Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar diğer online platformlardakiler gibidir. N11 mağazanızı kurma aşamasında, N11 platformu sizden 2 tane sözleşme talep eder. Bu sözleşmelerden ilki; Satıcı İlan ve İş birliği Sözleşmesidir. Bu sözleşmeyi bilgisayarınıza indirip ardından çıktı alabilirsiniz. Çıktı aldıktan sonra sözleşmede bulunan her sayfaya şirketinizin kaşesini basmanız ve imza yetkilinizin imzasının atılmış olması gerekir. Diğer sözleşme ise “Çalışma Mali Şart ve Prensipleri” sözleşmesidir. Bu sözleşmenin de çıktısını alarak tıpkı bir önceki sözleşmede olduğu gibi her sayfasının kaşelenmesi ve imzalanması gerekir. Vergi levhanızın ise yükleme yaptığınız tarihten itibaren aynı döneme ait veya en geç 1 yıllık zaman dilimini içerisinde alınmış olması önemlidir. Bir başka belge olan faaliyet belgenizin ise, yükleme yapılan tarih itibari ile aynı döneme ait veya en geç 6 aylık zaman dilimini içerisinde alınmış olması gerekir. Bu belgeleri aldığınız zamanın N11’in istediği zaman dilimleriyle paralellik göstermesi, evraklarınızın sorunsuz bir şekilde onaylanmasına ve N11 mağazanızın da bir o kadar hızlı bir şekilde açılmasına olanak verir. Bu yüzden evrak ve belgelerinizi titizlikle hazırlayıp sisteme o şekilde yüklemelisiniz. Aynı zamanda, sisteme yükleyeceğiniz tüm evrak ve belgelerdeki imzaların İmza Sirküler Evrakında bulunan imza ile aynı olması gerekir. Bu konu da dikkat etmeniz ve titizlik göstermeniz gereken başka bir konudur. Tüm evrak ve belgelerinizi, sisteme eksiksiz bir şekilde yükledikten sonra sayfanın altında “Evrakları Onaya Gönder” butonuna tıklayarak tüm evraklarınızı onaya teslim edebilirsiniz. Genellikler evraklarınızın onaylanıp onaylanmadığını 1-3 gün arasında öğrenebilirsiniz. Evraklarınızda herhangi bir imza hatası gibi hatalar varsa, evraklarınız onaydan geçmez ve reddedilir. Gönderdiğiniz evrakların neden reddedildiğini öğrenebilmek içinse, Evrak Yönetimi sayfasında daha önceden yüklediğiniz evrakların yanında bulunan Durum sekmesinden süreci, Yorum sekmesindense evrakınızın neden reddedildiğini görüntüleyebilirsiniz. Evrakınıza yapılan yoruma göre yeniden düzenlediğiniz evraklarınızı, tekrar siteme yükleyerek aynı adımları izleyip düzenlediğiniz evraklarınızı onaya gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz evraklar onaydan geçince N11 mağazanızda satış yapmaya başlayabilirsiniz.

N11 Mağaza Açma Ücreti 

Hemen cevabı verelim N11 Mağaza Açma Ücreti bulunmamaktadır. Platformda herhangi bir ücret ödemeden mağazanızı açabilirsiniz. N11 mağazanızda satış yapabilmeye başlayabilmeniz içinse gereken en önemli şey mağazanızın N11 platformu tarafından Onaylı Mağaza olması gerekir. Mağazanızı, Onaylı Mağaza durumuna getirebilmeniz için gerekense evraklarınızın platforma eksiksiz ve doğru şekilde yüklenmiş olmasıdır. Eğer belgelerinizde bir problem veya eksiklik olduğunu düşünüyorsanız, gerekli düzenlemeleri yapabilmeniz için Bilgilerim adlı başlığın altından Evrak Yönetimi kısmını seçerek değişimleri yapabilirsiniz. Yüklediğiniz evrak ve belgelere onay aldıktan sonra bir sözleşme karşınıza çıkar. Bu sözleşme, komisyon hakkında olup, platform tarafından oluşturulan bilgileri içerir. Sözleşmeyi imzalayıp kaşeleyerek sisteme yükledikten sonra N11 mağazanız Onaylı Mağaza konumuna erişmiş olur. N11 mağazanızda satış yapmaya, mağazanız bu konuma geldikten sonra başlayabilirsiniz. N11 platformu, mağaza açarken geçtiğiniz bu aşamalardan ücret talep etmez. Fakat, satış yaptığınız her ürünün başına, cari hesabınızdan %0,5 oranında hizmet bedeli alır. Platformun bu hizmet bedelini alma sebebi ise, N11’in sizin mağazanız adına; reklam, tanıtım ve pazarlama gibi hizmetleri size sunarak satışlarınızı arttırmaya yardımcı olacak politikalar izlemesidir. N11 platformunun size sunduğu bu politikalar sayesinde daha çok insana ulaşıp ürünlerinizi daha fazla kişiye tanıtabilirsiniz. Böylece, satışlarınızda artışı yakalayarak N11 mağazanızın başarınızı arttırabilirsiniz.

N11 Mağaza Açmanın Avantajları 

Günümüzde var olan bazı online alışveriş platformları, bünyelerinde bulunan mağaza sahiplerinden ürün listelemesi başına belli bir ücret alır. Hatta, mağaza sahipleri bu ürünleri tekrar listeleme yapmak durumunda kalır. Ancak N11 platformunda durum ve koşullar farklıdır. N11 platformu, mağaza sahiplerinden ürün listelemesi başına herhangi bir ücret talep etmez. Ayrıca, N11 mağaza sahipleri ürünlerini yeniden listelemek ve stoklamak zorunda kalmaz. Böylece, N11 mağaza sahipleri, diğer online mağaza sahiplerine göre daha az efor harcayarak ve ek bir ücret ödemeden ürünlerini N11 mağazalarında barındırabilir. Bu durum, N11 Mağaza Açmanın Avantajlarından ilkidir. Bu platformda mağaza açmanın başka artıları da bulunur. N11 platformu, insanlar tarafından bilinen ve herkes için güvenilir alışveriş platformu olmayı başarmış bir platformdur.

N11 Mağaza Nasıl Açılır? 5

Online alışveriş yapan kişiler, N11 platformunun bu özelliklerine güvenerek bu platform üzerinden alışveriş yapmayı sürdürürler. Bu sebeple, N11 mağazanızı açtığınızda müşterilerinize direkt olarak güven vermiş olursunuz. Bu da satışlarınızı arttırmada önemli olan konulardan biridir. N11’de mağazanızı açmanın bir başka artısı ise, N11 mağazanızı oluştururken hiçbir ücret ödenmemesidir. Ek bir ücret ödemeden, online alışveriş dünyasına güvenilir bir sitede satışlarınızı kolaylıkla yapmaya başlayabilirsiniz. N11 kullanıcıları ürünlerinizin belli özelliklerini içeren aramalar yaptıklarında ürünlerinizin görüntülemesi daha kolay olur. Bu da görüntülenme ve satışlarınız için artı sağlayan bir diğer avantajdır. Ayrıca, N11 mağaza açarken üyeliğinizi oluşturmanız ve gerekli evraklarınızı yüklemeniz de kolaylıkla ve kısa süre içerisinde gerçekleşir.

 Kreabaz e-Ticaret Hizmetleri 

Online mağazalarda hesap açmak bazıları için kısa süren ve kolay olan bir işlem olabilir. Fakat, platformdan platforma değişen mağaza açma prosedürleri ve gereklilikler bazen kafa karıştırıcı olabilir. İşte KREABAZ Dijital Reklam Ajansı bu konuda sizlere profesyonel hizmet sunmaktadır. Kreabaz e-Ticaret Hizmetleri isteğiniz doğrultusunda mağazanız için gerekli tasarımları da yaparak sizlerin daha profesyonel ve doğru bir konumlama yapmasını sağlamaktadır.

KREABAZ ayrıca e-Ticaret Web Sitesi Tasarımı ve e-İhracat Yazılımları hizmetleriyle dijital dünyadaki kimliğiniz olan web sitenizi profesyonel olarak hazırlamaktadır. N11 mağazanızı açmak veya e-Ticaret Web Sitesi gibi konularda yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.