Reklam Ajansı

Reklamcılık işi, küçük işletme sahipleri için oldukça gizemli görünebilir. Bu nedenle eksiksiz hizmet sunan bir reklam ajansı, küçük işletmeye sahip olsanız dahi işletmeniz için önemli bir rol oynayacaktır. Çeşitli hizmetleri bir araya getiren Reklam Ajansı, bir kampanyanın planlanmasını ve uygulanmasını aklınıza gelebilecek her yönüyle ele alabilir. Peki, şirketinizi veya işletmenizi yönetme söz konusu olduğunda çok yönlü bir yaklaşım mümkün müdür? Gelin birlikte cevaplayalım.

 

Reklam Ajansı Nedir?

İşletmenizi kamuoyunun gözünde canlandırmak, şirketinizi büyütmeye odaklanırken hedefleyebileceğiniz noktalardan biri. Nelerin öncelikli olduğu noktasında verilecek karar da en az büyüme kadar önemli. İşte reklam ajansı, bu önemli karar anlarında ipleri eline alır. Bir Reklam Ajansının birincil rolü işletmenize, ürününüze ve markanıza özel bir reklam ve pazarlama planı oluşturmaktır. Reklam ajansları; işletmenizin hedefleri doğrultusunda strateji oluşturur, bütçeler dâhilinde kalma konusunda titizdir ve işletmenin ihtiyaçlarını karşılamak için reklam ve pazarlama kampanyaları geliştirir. Potansiyel müşterilerin dikkatini çekmeyi, onların ürünü veya hizmeti satın almalarını amaçlayan, yaratıcı ve klişelerden uzak bir kampanya ortaya koymak için çalışan bir Reklam Ajansının özellikleri şöyle sıralanabilir:

 • Reklam Ajansları, alanında uzman kişilerden oluşur. Metin yazımı, sanat yönetimi, planlama gibi farklı iş bölümleri için farklı kişilerin yer aldığı bir ekibe sahiptir.
 • Ajanslar bir hedefe yönelik çalışır. Kurumlara; önceliklerine odaklanmak, sonuçları belirlemek ve ölçmek için bir mekanizma sağlayan ajanslar, ilerleme ve değişim sağlanması gereken görevleri öne çıkarır.
 • Reklam Ajansları ile yapılacak iş birliği, optimum harcamalarla yüksek performans elde etmenizi sağlar.
 • Çevrim içi/çevrim dışı pazarlama ve reklamcılık konusunda üçüncü partilerle iletişime geçer.
 • Reklam Ajansları amacı, müşterileriyle uzun vadeli bir ortaklık kurmak ve etkili bir iletişim inşa etmektir.

 

Reklam Ajansı Ne İş Yapar?

Bir terzinin işi ham maddeyi toplamak, uygun iplikleri bulmak, kumaşı istenilen şekilde kesmek ve sonunda kumaşı dikerek müşteriye teslim etmektir. Reklam ajansları bir terzi gibidir. Reklamları oluşturur, nasıl, ne zaman ve nerede teslim edileceğini planlar ve teslim eder. Alanında uzman çalışanları sayesinde şirket ve kuruluşların hedef kitlesine en akılcı yoldan ulaşmayı mümkün hale getirir. Reklam stratejisi geliştirmek, müşteriyle yakın çalışmalar sonucunda daha etkili hale gelir.

Reklam ajansı, reklam planını yaratıcı bir harita üzerinden hayata geçirir. Elde edilen sonuçlar satışları arttırmanın mihenk taşıdır. Çoğu reklam ajansı, müşterileri ve rakipleri anlamak için pazar durumunu değerlendiren ve fikirlerin orijinalliğini, gerekirse kalitesini test eden pazar araştırmacılarından destek alır. Koordinasyon da sürecin ayrılmaz bir parçasıdır. Reklam ajansı; reklamveren, kendisi, medya ve dağıtımcılar arasındaki koordinasyonun eksiksiz olmasını amaçlar. Bir reklam ajansından farklı birçok başlık altında hizmet alabilirsiniz;

 • MARKA ve KREATİF TASARIM: Kurmak istediğiniz markanızı sektöre ve pazara en iyi şekilde hazırlamak için alabileceğiniz bu hizmet aynı zamanda var olan markanızı çağa uydurmak için de kullanabileceğiniz bir hizmettir. Bu başlık kapsamında etkili Logo Tasarımları oluşturulması Marka İsimi ve Hikâyesinin Yazılması ve kurumsal kimliğiniz çerçevesinde tüm tasarımların hazırlanması hizmetleri alınabilir.
 • WEB TASARIM ve WEB YAZILIM: Çağın en büyük gereksinimi olan Web Site Tasarım ve Web Yazılım hizmetleri markanızı dünyanın öbür ucundaki müşterinize bile ulaştırmanızı sağlar. Doğru bir tasarım ve yazılım diliyle markanızı hem rakiplerinizin önüne taşır hem de müşteri ağınızı genişletirsiniz.

Reklam Ajansı2

 • SOSYAL MEDYA: Günümüzün en büyük iletişim pazarlarından biri olan Sosyal Medya, markaların ve kullanıcıların en hızlı şekilde buluştuğu alanlardan birisidir. Bu devasa havuzda en etkili şekilde yer almak hem marka imajınızı hem de müşteri bulma olasılığınızı kat be kat artıracaktır. Sosyal Medya hizmeti kapsamında sayfa yönetimi, reklam tasarımı ve yönetimi, Influencer Marketing, yani internet fenomenleri aracılığı ile pazarlama çalışmalarını da dijital reklam ajanslarından almanız mümkün.
 • SEO – SEM – DM: Dijital dünyanın aranan markası olmak ya da aramalarda en üstte yer almak için alabileceğiniz bu başlık kapsamında SEO hizmetleri, Google Ads Reklamları ve tüm e-Bülten – Mailing hizmetlerini alabilirsiniz.
 • e-TİCARET HİZMETLERİ: Alışveriş alışkanlıklarımızı değiştiren e-Ticaret dünyası hem markaları hem de kullanıcıları farklı çözümlere ve desteklere götürüyor. Bu hizmet başlığı altında ajanslar e-Ticaret konusunda hem yazılım hem de tasarım hizmetleri sağlamaktadır.
 • VİDEO & PRODÜKSİYON: Geleneksel reklam anlayışının en etkili seçeneklerinden olan Video & Prodüksiyon ile geniş kitlelere etkili şekilde ulaşabilirsiniz. Logo Animasyonlar, Kurumsal Tanıtım Filmleri, Ses Logo gibi hizmetleri alabileceğiniz bu başlıktaki hizmetlerle markanıza prestij katarsınız.
 • BASKI ve PROMOSYON ÜRÜNLERİ: Geleneksel tanıtım dendiğinde akla gelen ilk seçenek olan baskı ve promosyon ürünlerle müşterilerinizi etkileyebilirsiniz. Broşür, katalog, her türlü promosyon ürünle markanızı en samimi dille tanıtabilirsiniz.

İstanbul Reklam Ajansı

Sektörel anlamda Türkiye’nin kalbi olan İstanbul, reklam ajanslarının en yoğun olarak bulunduğu şehirdir. Rekabetin oldukça arttığı günümüzde işletmenize nasıl yardımcı olabileceğini bilen ve müşteri ilişkilerinde profesyonelleşmiş bir ajansla çalışmanız gerekir. Elbette, dikkate alınması gereken en büyük faktörler deneyim ve bütçedir. Her kampanyanın ortaya çıkışında bu iki faktör önemi bir kez daha gösterir. Bu nedenle İstanbul merkezli bir reklam ajansından pazarlama hizmetleri alarak bütçenizi ve zamanınızı daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. İşte bir İstanbul Reklam Ajansı olan KREABAZ olarak aradığınız bu reklam desteğini sizlere sunuyoruz. Her geçen gün gelişen ve dönüşen reklam sektöründe, bu değişimin merkezinde yer alan bir reklam ajansı olarak bizimle iş birliği yaparak sayısız bağlantıya sahip uzmanların desteğini arkanıza alırsınız.

 

Reklam Ajansı KREABAZ

KREABAZ Dijital Reklam Ajansı olarak iş birliğine ve yaratıcı gücümüze inanıyoruz. Sizler de doğru bir iş yönetimi ile tanışmak, reklam ve pazarlama konusunda deneyime sahip kişilerle bir arada çalışmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.