Dijital Reklam Ajansları

Dijitalleşen dünya pek çok yeni kavramı hayatımıza kattı. Kuşkusuz bunların başında da Dijital Reklamlar geliyor. Küçükten büyüğe her işletmenin pazarlama sürecine dâhil ettiği ve kendini kanıtlamak için büyük bir fırsat olarak gördüğü bu yeni nesil reklamlar beraberinde pek çok soruyu getiriyor. Dijital Reklam kavramının neleri kapsadığı ve dijital reklam hizmetlerinin nereden alınabileceği ise bu sorular arasında yer alıyor. Bu noktada Dijital Reklam Ajanslarının çalışma şekli ve görevlerinden söz etmeden önce kısaca dijital reklam ile geleneksel reklam arasındaki farklara değinmekte yarar bulunuyor.

Radyo, TV, gazete ve diğer basılı yayınlarla yapılan reklamlar özellikle geçmiş yıllarda büyük kitlelere ulaşmanın en iyi yoluydu. Günümüzde ise insanlar bu kaynaklardan edinebilecekleri bilgiyi cep telefonlarından ve bilgisayarlarından alıyorlar. Gelişen teknolojinin sunduğu imkânlar ise reklam ve tanıtım çalışmalarının bu cihazlar üzerinden ilerlemesi için oldukça elverişli. Sadece reklam kampanyaları ile değil, web siteleri, sosyal medya hesapları, içerikler ve arama motorlarının kendi reklam çalışmaları sayesinde markaların ürünleri ve hizmetleri binlerce insana ulaşabiliyor. Değişen mecralarda, değişen reklam dillerine göre yapılan bu farklı çalışmalar ve yaklaşımlar ise dijital reklam olarak adlandırılıyor.

“Peki, bu çalışmaları kimler yapıyor? Markalar tek başına tüm dijitalleşme sürecine hâkim olabilir mi?” Bu noktada, dijitalleşme sürecinde ajansların önemli bir destekçi olduğunu söyleyebiliriz. Marka dili oluşturma, web sitesi hazırlama, reklam sürecine dair teknik bilgiler ve verileri değerlendirme gibi alanlarda profesyonel hizmet veren Dijital Reklam Ajansları, markanızı her açıdan dijitale taşımada ve bu alanda yapacağınız çalışmaları güçlendirmede size yardımcı olabilir.

 

Dijital Reklam Ajansı Ne İş Yapar?

Dijital Reklam Ajansı hizmetleri, tek bir başlıkla sınırlandırmak için son derece kapsamlıdır. Zira dijitalleşme süreci tek bir aşamadan oluşmaz. Markanızı dijitale taşımak için atacağınız her adımı birbirini tamamlayan farklı yapboz parçaları gibi düşünebilirsiniz. Çoğu dijital reklam ajansı, farklı alanlarda uzmanlaşıyor. Bazıları ise 360 derece hizmet vererek bu süreçte hem marka imajınızı yaratmanıza hem de bunu dijital ortamda görünür kılmanıza yardımcı oluyor.

Genel olarak bir firmanın dijitalleşme sürecinde ihtiyaç duyabileceği hizmetler kısaca şu şekilde sıralanabiliyor:

  • MARKA ve KREATİF TASARIM: Markanızı ilk bakışta karşı tarafa anlatabilecek kadar güçlü ve etkili Logo Tasarımlarının yapılması ve markalara uygun Marka İsimi ve Hikâyesinin Yazılması. Tüm bu süreçleri müşterilerinizle paylaşabileceğiniz Katalog ve Broşür Tasarımları.
  • WEB TASARIM ve WEB YAZILIM: Markanızın internet kullanıcıları tarafından görülmesini sağlayan, kullanıcı deneyimi bakımından iyi bir tasarıma sahip Web Sitesi oluşturulması.
  • SOSYAL MEDYA: Tüm dünyanın içinde bir şekilde yer aldığı sosyal medya hesaplarının etkili ve aktif şekilde yönetilmesi. Kullanıcıların kendi Sosyal Medya hesaplarında zaman geçirirken bile sizinle etkileşim kurmasını sağlayan sosyal medya reklamları ve bu reklamlar için doğru stratejinin oluşturulması. Ayrıca dijital dünya odaklı pazarlama süreçlerinin vazgeçilmezlerinden olan “Influencer Marketing”, yani internet fenomenleri aracılığı ile pazarlama çalışmalarını da dijital reklam ajanslarından almanız mümkün.
  • SEO – SEM – DM: Daha çok kişiye organik ya da optimum ücretlerle ulaşmayı sağlayan SEM – SEO – DM hizmetleri sunmak. Web sitenizin arama motorları tarafından ilk sıralara çıkarılması için yapılacak SEO Çalışmaları. e-Ticaret markanız için gerekli SEO hizmetleri, Google Ads Reklamları ve tüm e-BültenMailing
  • e-TİCARET HİZMETLERİ: Alışveriş dünyasının yeni merkezi olan e-Ticaret konusunda hem yazılım hem de tasarım hizmetleri sağlamak.
  • VİDEO & PRODÜKSİYON: Tabi ki reklam ve tanıtım dendiğinde akla ilk gelen hizmetlerden olan video & prodüksiyon hizmetlerinin kusursuz olarak sağlanması.

 

Dijital Reklam Ajansı Nasıl Çalışır?

Dijital Reklam Ajansı, size sadece hizmet seçeneklerini sunmakla kalmaz, aynı zamanda ihtiyaçlarınızı öncelik sırasına koyabilmenize ve bütünlüklü olarak birbirini tamamlayan stratejiler geliştirmenize de yardımcı olur.

Dijital Reklam Ajansları 2

Eğer bir e-Ticaret firmasıysanız, henüz web siteniz ve görsel/yazılı içerikleriniz yoksa Google algoritmalarını yenmeye hazır değilsiniz demektir.

Bununla birlikte amacınız tamamen farklıysa, sosyal medyadaki gücünüzü artırmak ve kullanıcıların aradığı ürünleri onlara göstermek istiyorsanız bu durumda bambaşka bir stratejiye yönelmeniz gerekir. Dijital Reklam Ajansları, dijital dünyanın dinamiklerini ve formüllerini tanıdığı için önceliklerinizi belirlemenize ve bütçenizi en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Dijital Reklam Ajansı İstanbul

Türkiye’nin metropolü olan İstanbul, her konuda olduğu gibi dijital reklam konusunda da sektörün Türkiye’deki lider bölgesidir. Bu nedenle Türkiye’nin neresinde olursanız olun, uzmanlığına en çok güveneceğiniz, alanında en deneyimli ajansları bulmak için bakmanız gereken bölgelerin başında gelir.

Eğer çalışacağınız dijital reklam ajansı İstanbul merkezli olmalı diye düşünüyorsanız aradığınızın hemen burada olduğunu kolayca söyleyebiliriz! Dijital dünyada öne çıkmak için sihirli dokunuşlara ihtiyaç olduğunu bilen KREABAZ Dijital Reklam Ajansı olarak, bu dünyaya ayak uydurabilecek kadar yaratıcı ve markanızı benzersiz kılacak kadar deneyimli ekibi ile İstanbul’da hizmet vermekteyiz.

 

KREABAZ Dijital Reklam Ajansı

Biz sizin için düşünüyor, araştırıyor, planlıyor ve uyguluyoruz. Size ise arkanıza yaslanıp büyüme sürecinin en keyifli anlarını izlemek kalıyor. Eğer siz de bizim gibi “Biri olmadan diğeri eksik kalır.” diyenlerdenseniz ve markanızı her alanda güçlü bir hâle getirmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.