e-Ticaret WEB Sitesi

Birçok kişi tarafından günümüzde en çok tercih edilen ticari yatırımlar, e-Ticaret WEB Sitesi için yapılmaktadır. Kısa sürede kazanç sağlayan ve satış kitlesini en iyi şekilde genişleten platformlardan biri olmak herkesin düşlediği bir çalışma düşüncesidir. Eee kolaylıkla beklentileri karşılayan bir e-Ticaret WEB Sitesi ile ayrıcalıklar dünyasına adım atmayı kim istemez ki? Muhtemelen herkes. İşte bu düşüncelerin ve hayallerin gerçeğe dönmesi ise ancak atılacak doğru adımlarla ve alınacak doğru tercihlerle mümkündür. Ancak doğru adımlarla müşteri kapasitesinde artış imkânını yakalayabilir ve yatırımınızdan kazanç sağlayabilirsiniz.

e-Ticaret WEB Sitesi Kurmak

Doğru ve etkili bir e-Ticaret WEB Sitesi Kurmak için belirli adımlar kontrollü şekilde atılmalıdır. Çünkü en başta yapılacak yanlış bir adım müşteri ve itibar kaybına sebep olacaktır. Bu sebeple de site kurulumu için öncelikle belirli adımların takip edilmesi gerekmektedir. Belirtilen adımlar aşağıda verilmiştir,

  • Öncelikle amaca uygun, yoğunluğu ve beklentileri karşılayacak bir e-Ticaret platformu seçilmelidir.
  • İnternet üzerinden ne satılacağı kısa-orta ve uzun vadede doğru belirlenmeli, bu ürüne ve ürünlere yönelik doğru bir tema oluşturulmalıdır.
  • Hedef kitle doğru belirlenmeli ve site tasarımından hitap şekline kadar bu hedef kitleye uygun tercihlerde bulunulmalı.
  • Sitede olmazsa olmaz olan ödeme sağlayıcılar sıkıntı yaşatmayacak şekilde bulundurulmalı ve entegrasyonları doğru şekilde sağlanmalıdır.
  • Standart bir Web Sitesinden ziyade e-Ticaret Web Sitesine uygun şekilde satış odaklı bir site oluşturulmalı.

Yukarıda yazılan maddeler başarılı bir e-Ticaret WEB Sitesinin ortaya çıkması için gerekli olan temel adımlardır. Kurulum gerçekleşmesi halinde kısa sürede beklentiyi karşılayan, müşteri odaklı bir e-Ticaret WEB Sitesi ile alışveriş yapabilmenin keyfini ve kolaylığını ziyaretçilerinize sunmuş olursunuz.

Kaliteli bir e-ticaret web sitesinde bulunması gereken en önemli iki özellik ne olmalı diye soracak olursanız; Responsive Optimizasyonun Yapılmış Olması ve Dijital Pazarlamada Güvenilir Bir Alışveriş İmkânı Sağlıyor olmasıdır.

e-Ticaret WEB Sitesi Tasarımı

Bir e-Ticaret Web Sitesi Tasarımı sürecin en zorlayan kısmıdır. Oldukça kolay gibi görülen, ancak birçok firmanın hata yaptığı e-Ticaret Web Sitesi Tasarımı kısmı oldukça dikkat edilmesi gereken, meşakkatli bir aşamadır. (Detaylı bilgi için mutlaka hizmet yazımızı okuyun.) Müşterilere sunulacak ürünlerin boyutlarından sektörüne, fiyat aralığından kampanya sıklığına kadar her detay bu tasarımı değiştirecektir. Bir tüketici ve müşteri adayı olarak kendinizi düşünün. Hiç kimse karmaşık, alakasız ve sayfalar arasında kaybolduğu bir web sitesine girmek istemez. Güçlü ve doğru bir e-Ticaret Web Sitesi Tasarımıyla güven vermelidir ve teşvik edici olmalıdır.

Tasarımda belki de en önemli konu responsive uyumluluğunun sağlanmasıdır. Çünkü responsive uyumluluğu sağlanmış, her santimetresi optimize edilmiş bir tasarımla farklı birçok müşteriye erişileceğini unutmamak gerekir.

Tasarım konusundaki bir diğer önemli nokta da sunduğunuz gelişmiş ödeme seçenekleridir. Sayfanın güvenilirliğinin en çok test edildiği kısım olan ödeme sayfaları her şeyden önce iki özelliğe sahip olmalıdır. Yalın ve güvenilir. Kodlama ve fiyat girme işlemlerinin büyük önem taşıdığı bu kısımda müşterilerinize değişken, farklılık gösteren fiyatlar sunmamaya dikkat etmelisiniz. Ana sayfada farklı, ödeme sayfasında farklı fiyatlar sunmak güvenilir marka imajınızı yerle bir edecektir. Bir de bu ödeme sayfası karışık ve fazla detaylı olursa, sizin için sonun başlangıcı başladı demektir. Unutmayın ki internet dünyasında herkesin ve her şeyin alternatifi bulunmaktadır. Güven problemi yaşatarak bir kez kaçırdığınız müşterinin size tekrar dönmesi oldukça zor olacaktır.

 

e-Ticaret Web Sitesi Nasıl Kurulur?

e-Ticaret Web Sitesi Nasıl Kurulur?” sorusuna cevap vermeden önce, kurulmak istenen sitenin dinamiklerini net şekilde belirlemek gerekiyor. Hangi sektöre ait bir site olacak, ürün çeşitliliği ne kadar yoğun olacak, stok durumları nasıl sağlanacak, ödeme yöntemleri neler olacak, kaç ürün sayfası olacak? gibi birçok detay önceden belirlenmelidir. Tabi ki bu noktada devreye Web Yazılım ve Web Tasarım Ajansları giriyor.

Müşterileri doğru yönlendirerek olması gerekenleri, beklentilerle birleştiren Web Tasarım Ajansları işlerin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlar. Ancak etkili ve doğru e-Ticaret Web Sitesi oluşturmak bununla da bitmiyor. Genel olarak e-Ticaret işine girerken şu gereklilikleri yerine getirmek gerekiyor;

  • Doğru e-Ticaret Platformunun seçilmesi, kodlanması
  • Etkili bir Grafik Tasarım,
  • Ödeme Yöntemlerinin belirlenmesi ve entegrasyonu,
  • Dropshipping ve nakliye süreçlerinin koordinasyonu ve sisteme entegre edilmesi,
  • Müşterilerle buluşmayı sağlayacak etkin bir Sosyal Medya çalışması,

 

e-Ticaret WEB Sitesi 2

e-Ticaret Ajansı KREABAZ

Oldukça kapsamlı olan e-Ticaret konusunda KREABAZ Dijital Reklam Ajansı olarak sizlere profesyonel hizmetler sunuyoruz. Siz de e-Ticaret Web Sitesi oluşturarak ya da var olan sitenizi güncelleyerek markanızı öne çıkaracak ve marka değerinize yakışacak bir hizmet almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.