SEO Nedir Nasıl Yapılır

İngilizce olan SEO kelimesinin açılımı Search Engine Optimization’dır. Türkçede ise Arama Motoru Optimizasyonu olarak tanımlanır. SEO, markalaşma çabası gösteren milyonlarca web sitesinin kalitesini ön plana çıkaran koordineli iyileştirme, düzenleme, yenileme ve geliştirme stratejilerinin bütünüdür. Gelin şimdi “SEO Nedir, Nasıl Yapılır?” birlikte bakalım!

 

SEO Hizmeti

Dijital dünyada yer almak özellikle günümüzde kaçınılmaz bir gereklilik halini aldı. Her marka, firma ve kuruluş kendilerini en iyi şekilde tanıtacak dijital dünyada yer alma yarışına katıldı. Hal böyleyken de rakiplerin önüne geçmek ve markayı öne taşımak da büyük önem kazandı. Bu gerekliliği gören markalar, dijital platformlarda ve dünyada bir adım önde olmak yapılabilecek her adımı atmaktalar. İşte bu adımlardan bir tanesi de etkili ve yetkin bir SEO Ajansı ile çalışarak Profesyonel SEO Hizmeti almaktır.

 

SEO Ajansı

Arama botlarının kalite kriterlerine uygun olan web sitelerinin, hem SERP adı verilen arama sayfalarında üst sıralara çıkmasında hem de kalıcı olmasında etkili olan uygulamaların tamamıdır. Globalleşen dünyanın en prestijli servis sağlayıcısı konumuna geldiği günden bugüne kadar milyarlarca müşteriye ev sahipliği yapmayı başaran Google, ileri standartlara taşıdığı yenilikçi teknoloji sayesinde kullanıcılara daima en mükemmeli sunmayı hedefler. Aynı çaba içerisinde aktif rol oynayan ve Google parametreleri ile yarış halinde olan Yandex ve Bing gibi internet ağı servisleri de; istikrarlı şekilde web sitelerinin dinamiklerine yön vermeyi sürdürür. Web sitenizi, Google’ın belirlediği kalite standartlarına uygun pozisyona getiren SEO Ajansı; site içi ve site dışı yapılandırma işlemlerini eksiksiz biçimde gerçekleştirmek üzere SEO Hizmeti veren uzman, yetkin ve donanımlı optimizasyon ekibidir.

SEO Ajansı Ne İş Yapar?

SEO Ajansı; dünyanın en seçkin internet ağı sağlayıcısı pozisyonuna yerleşen Google’ın, kaliteli ve güvenilir hizmet politikalarını memnun etmeyi başaran web siteleri geliştirir. Bireysel veya kurumsal web sitelerinin optimizasyonunu, Google parametrelerinin beklentilerini karşılayan niteliklerde optimize eden SEO Ajansı; analiz, geliştirme, planlama, güncelleme, ölçümleme, raporlama, uygulama stratejilerinin tamamına hâkim bir kadroya sahiptir. SEO Hizmeti veren ajanslar; hizmet, ürün ya da bilgi paylaşımlarını gerçekleştirmek üzere faaliyet gösteren web sitelerinin marka imajını, profesyonelliğini ve kalitesini öne çıkaran çalışmalar gerçekleştirir. Web sitenizin Google tarafından dikkate alınması, takdir edilmesi ve ödüllendirilmesi sonucu üst sıralara çıkması ve istikrarlı bir seyir göstermesi için etkili SEO Tekniklerinin uygulanması oldukça önemlidir. Site içi ve site dışı SEO Optimizasyonunu yüksek kalitede uygulayan ajanslar sayesinde milimetrik ölçümleme teknolojisi ileri seviyede olan Google’ın istatistiklerini kolaylıkla etkileyebilir, arama botlarında üst sıralara yerleşebilirsiniz. Web sitenizin teknik, dijital, yazılı ve görsel donanımını eksiksiz biçimde SEO uyumlu pozisyona getiren SEO Ajansı; sürekliliği bulunan, gelişime ve yeniliğe açık, optimizasyona uygun faaliyetleri profesyonel olarak yürütür.

 

SEO Ajansı Nasıl Çalışır?

SEO Ajansı çalışma prensiplerinin başında, tam oryantasyon ve koordineli uygulama taktikleri yer alır. Yüksek performanslı ve doğru sonuçlar veren SEO Araçları kullanılarak, web sitenizin arama botlarına olan uygunluğu en ince ayrıntısına kadar ölçümlenir. SEO Ajansının; dijital, görsel, sesli, yazılı ve teknik SEO ile başlayan çalışmaları; web sitesi yazılımı, APP yazılımı, kurumsal kimlik, web tasarımı ve yazılımı, e-Ticaret yazılımı, dijital platform reklamları, sosyal medya yönetimi, online pazarlama, video & prodüksiyon & fotoğraf ve dijital pazarlama stratejilerinin uygulanması ile devam eder. Süreklilik ve istikrar gerektiren web sitesi geliştirme ve güncelleme faaliyetleri sırasında, sektörde rakibiniz konumunda olan web sitelerinin kalite, yenileme, iyileştirme ve geliştirme çalışmaları da yakından takip edilir. Hızı düşük olan web sitelerinin teknik performansı değerlendirildikten sonra; yazılımının iyileştirilmesi, güncellenmesi ya da sıfırdan kodlama entegrasyonu işlemlerinden uygun olanı gerçekleştirilir. Markanızın Google veri tabanına işlenmesi, dinamikleri harekete geçirmesi ve sürekli aktif tutması için gerekli dizin indeksleme sorunları giderilir.

İstanbul SEO Ajansı

SEO Ajansı tarafından geliştirilen ve uygulanan site içi SEO Entegrasyonu sayesinde web sitenizin kalitesi artar ve Google’ın sıfır noktasına ulaşmak üzere zirve tırmanışına geçer. Markanızın aynası pozisyonunda bulunan web sitenizin sizi anlaşılır ve net biçimde yansıtabilmesi için hem kaliteli hem de özgün görünmeye ihtiyacı vardır.

SEO Nedir Nasıl Yapılır 2

İstanbul’da SEO Ajansı olarak hizmet veren reklam ajansları birçok farklı sektörden onlarca markaya ulaşabilme ve yüz yüze iletişime geçebilme açısından oldukça avantajlıdır. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli ticaret merkezlerinden olan İstanbul, ajansların gelişimi ve tecrübesi açısından da İstanbul SEO Ajanslarına büyük faydalar sağlamaktadır. Deneyimli ve uzman İstanbul SEO Ajansı şirketleri, web sitenizin organik trafik akışını ve ziyaretçi yoğunluğunu artıran çalışmalar yaparken; web sitesi verilerinin doğruluk, anlaşılırlık, özgünlük ve kalite performanslarını yükselten optimizasyonları profesyonel olarak gerçekleştirir.

SEO Ajansı KREABAZ

Farklı sektörlerden birçok markayla başarılı sonuçlar almış KREABAZ Dijital Reklam Ajansı olarak, SEO konusunda da müşterilerimize profesyonel hizmetler sunuyoruz. Eğer siz de markanızın organik olarak dijital dünyada öne çıkmasını ve prestij kazanmasını istiyorsanız SEO Ajansı KREABAZ ile iletişime geçebilirsiniz.