Google Partner Ajansı

Google Partners, en yalın ifadesiyle bir pazarlama programıdır. Özellikle dijital pazarlama ve reklam ajansları arasında sağladığı avantajları ile sıklıkla tercih edilen bir platform olduğu da söylenebilir. Google Partner Ajansı olmak; eğitim ve sertifikalar, yönetsel destek, tanınırlık gibi birçok kalemde ayrıcalıklı bir ajans olmak anlamına gelmektedir.

 

Google Partner Nedir?

Google Partners programı iş ortaklarının sosyal medya uzmanlığı, Dijital Pazarlama, içerik üretimi, sosyal medya reklamcılığı gibi alanlarda büyümeleri ve başarıya ulaşmalarında profesyonel destek sunar. Google Partners, 60’tan fazla ülkede etkin biçimde kullanılmaktadır ve kullanıcılarına 43 farklı dilde hizmet vermektedir.

Harcama kriteri, sizden Google Ads yönetici hesabınızın reklam harcamasının belirli bir zaman dilimi içinde belirli bir miktarın altına düşmemesini talep eder. Sertifika kriteri ise strateji uzmanlarınızın ne kadarının Google Ads sertifikasına sahip olması gerektiğini düzenler.

 

Google Partner Nasıl Olunur?

Google Partners, Google Partner Ajansı olmak için Google Ads yöneticisi hesabıyla kolaylıkla kaydolabileceğiniz ve avantajları oldukça fazla olan bir platform. Yukarıda programın iş ortaklığı için belirttiği üç sorgulama konusuna değinmiştik. Google Partners olabilmenin ikinci basamağı ise Google Ads Yönetici hesabınızı oluşturmaktan geçmektedir. Google Ads’te bir yönetici hesabınız yoksa şu adımları izleyerek yönetici hesabı oluşturabilirsiniz:

 • Google Ads’i açın ve “Yönetici Hesabı Oluşturun” butonuna tıklayın.
 • Halihazırda oturum açmadıysanız yönetici hesabınız için kullanacağınız e-postayı girin.
 • Müşterilerinizin kişisel hesaplarında göreceği bir yönetici hesabı adı oluşturun.
 • Bu adımda kullanım alışkanlıklarınıza yönelik bir sorgulama bulunmaktadır. Oluşturduğunuz hesabı başka kullanıcılarının hesaplarını mı yoksa kendinizin birden fazla Google Ads hesabını mı yönetmek için kullanacağınızı belirtin.
 • Yaşadığınız ülkeyi ve çalışma saatlerinize denk düşen saat dilimini seçin.
 • Bu aşamada hesabınız için kalıcı para birimi seçmeniz gerekiyor. Google Ads tarafından önerilen, iş yaptığınız para birimini seçmeniz.
 • Google Ads yönetici hesabınız artık hazır, “Hesabınızı Keşfedin” e tıklayarak yönetici hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evet, Google Partner Ajansı olmak için Google Ads yönetici hesabınızı oluşturdunuz. Bu basamakları tamamladıktan sonra da şu talimatları izlemelisiniz:

 • Google Partners web sitesine girin.
 • “Google Partners’ a Katılın” butonuna tıklayın.
 • Henüz oturum açmadıysanız Google Ads’ te yönetici hesabınız ile oturum açın.
 • Sorumluluk reddi beyanı ve hizmet şartları olmak üzere iki belge sizi karşılayacak. Bunları okuyun ya da gözden geçirin, “Kabul Et ve Devam Et” e tıklayın.
 • Şirketinizi temsilde kullanacağınız Google Ads yönetici hesabını seçin.
 • İstenen bilgileri doldurun.
 • “Kaydet” butonuna tıklayın.

İşte oldu. Son talimatı uygulamanızın ardından Google Partner Ajansı olarak Google Ads hesabınızın partners bölümüne yönlendirileceksiniz.

Google Partner Ajansı 2

Google Partner Türkiye

Şirket olarak hedeflerinizi gerçekleştirmenizin yolu müşterilerinizi iyi tanımaktan geçer. Dijital reklamcılık pek çok arama motorunun sunduğu hizmetlerdendir. Ancak göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek Google’ın Türkiye’deki kullanım oranıdır.

Google, açık ara farkla Türkiye’de en sık kullanılan arama motorudur. Dolayısıyla dijital reklamcılık için Google Ads’i kullanmak ve Google Partner ajansı olmak, hedeflerinizi gerçekleştirme ve başarıya ulaştırma konusunda uygulayacağınız en akıllıca hamle olacaktır.

 

Google Partner Ajansı Olmak

Google Partner Ajansı nasıl olunur sorusu cevaplandırılırken program iş ortağı adaylarının karşısına ilk olarak üç ayaklı bir sorgulama ile çıkar: performans, harcama ve sertifika. Performans koşulu, büyük ölçüde kullanıcı inisiyatifine bırakılmıştır. Burada amaç başarılı sonuçlar elde etmesi için kullanıcıları desteklemektir. Bu kriter için Google Ads yönetici hesabınızın optimizasyon puanında bir standardı yakalamanız beklenmektedir. Google Partner Ajansı olmak, farklı konularda çeşitli avantajları beraberinde getirir. Google Partners, avantajları 3 başlıkta kategorize eder:

 • Eğitim ve Analizler,
 • Erişim ve Destek,
 • Bilinirlik ve Ödüller.

Bu avantajları kullanabilmek için farklı katılım olanakları vardır. Google Partner Ajansı bünyesinde; üye, iş ortağı ya da premier iş ortağı olarak bulunabilirsiniz. Şirket ihtiyaçlarınızda bir sorgulama ve müşteri taleplerinizde bir değerlendirme yaparak bunlardan size uygun olanı seçebilirsiniz. Farklı katılım şekilleri farklı avantajları beraberinde getirir. Tercih yaparken bunu da gözetmeniz önerilir.

Eğitim ve analizler başlığında ürün sertifikaları, iş ortağı analiz raporları ve çeşitlilik – katılım kaynakları her katılım şekline sağlanır. Gelişmiş ürün eğitimi ise üyelik hariç katılım şekilleri için desteklenir. Erişim ve destek başlığı, hesap performans raporları ve teknik desteği üç katılım şekli için de sunar. Yönetim etkinlikleri ise sadece premier iş ortakları için mevcuttur. Google Partner Ajansı rozeti iş ortağı ve premier iş ortağı için sunulan avantajlardandır. Premier ödülleri ise sadece premier iş ortağı olan Google Partner ajansları için uygulanır.

 

Google Partner Ajansı KREABAZ

Bir Dijital Reklam Ajansı olan KREABAZ; e-ticaret, SEO, sosyal medya yönetimi, web tasarım, yazılım ve dijital mecra reklamları gibi başlıklarda profesyonel hizmet veriyor. Müşterilerinin tüm bu seçeneklere daha iyi kalitede erişmeleri için Google Partner ajansı olarak da ön plana çıkıyor.

“Bir taraf olmadan diğer taraf eksik kalır” mottosunu benimseyen ve bu motto ile müşterilerinin karşısına çıkan KREBAZ, dijital dönüşümün yaşandığı bu çağda tüm sektörlerdeki gelişim ve değişimlere ayak uydurarak çalışmalarını sürdürüyor. Daha fazla bilgi edinerek işletmeniz için en doğru hizmetleri alabilmek KREABAZ ile mümkün! Hemen buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.