Hepsiburada Mağaza Nasıl Açılır?

Bugün dünyanın birçok farklı bölgesinde milyonlarca insan alışveriş için online ortamları tercih ediyor. Tüketicilerin çevrimiçi ortamda birçok avantajı bir arada bulabilmesi, internet alışverişinin son yıllarda artan bu yükselişinin önemli nedenlerinden biri. Aradığınız tüm ürünleri online ortamda bulmak, bu ürünlerin kullanıcılarının deneyimlerinden yararlanmak ve satın alma kararını buna göre vermek internetten alışverişi her geçen gün daha çekici hale getiriyor. İndirimler, fırsatlar, saatlik avantajlar gibi tüketicileri memnun edecek kampanyalar her geçen gün daha fazla insanın internet üzerinden alışveriş yapmasını sağlıyor. Zahmetsizce yapılan bu alışveriş için seçenekler arttıkça riskler de ortaya çıkıyor. Özellikle online ortamdaki güvenlik açıklarının varlığı alışveriş yaparken doğru adreslere yönelmeyi gerekli kılıyor. Her zaman güveneceğiniz, risk almadan ödeme yapabileceğiniz adresler sık ziyaret edilen sayfalarınız arasında yerini alıyor. İnternetten alışverişte diğer bir önemli avantaj da aradığınız farklı kategorilerdeki ürünü tek bir adreste size sunan alışveriş platformları. İhtiyaçlarınız için ayrı ayrı sayfalar arasında kaybolmak yerine tek bir adreste, tek bir alışveriş sepetinde tüm ihtiyaçlarınızı toplayabiliyorsunuz. E-ticaretin yükselen grafiğinde ön sırada yer alan bu adresler, farklı ürünleri karşılaştırma, puanlama, yorumlama imkanını da size sunuyor. Farklı teslimat seçenekleri ile alışverişinizi tamamlarken, dilerseniz kolay iade imkanlarından da yararlanabiliyorsunuz. İşte bu sitelerin önde gelenlerinden biri de Hepsiburada. Peki, Hepsiburada Mağaza Nasıl Açılır? Hangi evraklar gereklidir? Mağaza açmak ücretli midir? Bu soruların hepsini açıklayalım.

Online Alışveriş Platformu Hepsiburada

Online alışverişin tüketiciye yönelik avantajlarının dışında üreticiler için de önemli fırsatları bulunuyor. Küçük çapta üreticilik yapan girişimciler, el emeği ürünlerinin satışını gerçekleştirmek isteyen kadın girişimciler ve kendi satış kategorisinde büyümek isteyen şirketler online alışveriş aracılığı ile daha kısa sürede daha çok insana erişim imkânı yakalıyor. Kendi sanal mağazanızla güvenilir bir adresin çatısı altında ürünlerinizi tanıtabiliyor, daha çok kişiye ulaşabiliyorsunuz. Ürettiğiniz ürünlerin daha geniş bir hedef kitleye ulaşmasını isteyen bir girişimciyseniz bu ortamda satışlarınızı artırarak ürünlerinizi tanıtmanın güvenilir yollarını keşfedebilirsiniz. Farklı ürün kategorilerinin çevrimiçi ortamda satışını gerçekleştiren satış platformları bu güvenilir yollar içerisinde ön plana çıkabilir. Bu konuda yıllara dayanan tecrübesiyle Online Alışveriş Platformu Hepsiburada, e-ticaret alanında dikkat çeken bir adrestir. Türkiye’deki en büyük alışveriş platformlarından biri olan Hepsiburada, 1998 yılından bu yana tüketicilere hizmet sunuyor.

Hepsiburada Mağaza

E-Ticaret her geçen gün gelişirken bu gelişim içinde, önemli alışveriş platformlarında aynı zamanda üretici olarak ürünlerinizi pazarlayacak yeni bir ortama da sahip olabiliyorsunuz. İnternet ortamında satış yapmak isteyenler için önemli bir girişime imkân sunan bu platformlardan biri de Hepsiburada Mağaza. Gelişen teknolojiyle birlikte her geçen yıl farklı yenilikleri uygulayan Hepsiburada Mağaza, elektronikten, modaya, ev-yaşam ürünlerine, kırtasiyeye, kozmetik ve kişisel bakıma kadar birçok farklı kategoride tüketicilere hizmet sunuyor. Hepsiburada İş Ortağım Platformu ile de bu ortamda satış yapmak isteyenlere kapılarını açıyor. Standart satış yaparak e-ticaret dünyasında var olmak isteyenler, dijital ortamda söz sahibi olmak isteyen kadın girişimciler, yöresel ürünlerini Hepsiburada Mağaza aracılığı ile tüm Türkiye’ye duyurmak isteyenler bu platformda yer alabiliyor. Peki bu önemli alışveriş platformunda yer almak için ne yapmalısınız? Gerekli evraklar ve diğer detaylar hakkında bilgiyi bu içerikte bulabilirsiniz.

Hepsiburada Mağaza Açmak için Gerekli Evraklar

Öncelikle, Hepsiburada Mağaza içerisinde yer almak ve kendi ürünlerinizi satışını gerçekleştirmek istiyorsanız birkaç adımı takip etmeniz gerekir. Bu adımları tamamladıktan sonra gerekli evrakları hazırlamalısınız. Bu adımlar şu şekilde listelenebilir:

 • Öncelikle Hepsiburada sayfası üzerinden Hepsiburada İş Ortağım bağlantısına ulaşmalı ve burada satıcı profilinizi belirlemelisiniz. Standart bir satıcı profili mi oluşturmak istiyorsunuz, kadın girişimci olarak e-ticaret dünyasında yer almak mı istiyorsunuz, HepsiTürkiye’den yöresel ürünlerinizi mi pazarlamak istiyorsunuz?
 • Satıcı profilinizi belirledikten sonra ilgili profilden başvurunuzu yapıp, Hepsiburada Mağaza üyesi olarak sizden istenen bilgileri vererek üyelik işlemlerinizi tamamlamalısınız. Bu adımda, seçeceğiniz profile bağlı olarak farklı bilgiler vermeniz gerektiğini unutmamalısınız.
 • Profil belirleyip, üyelik bilgilerinizi tamamladıktan sonra gerekli evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Yine satıcı profilinize bağlı olarak hazırlamanız gereken evraklarda da farklılıklar olabilir.

Hepsiburada Mağaza ortamında yer almak için hazırlamanız gereken evraklar, profil kategorinize bağlı olarak bazı farklılıklara sahip olsa da mağazanızı açmak için genel olarak şu evrakları hazırlamanız gerekir:

 • Vergi Levhası: Hepsiburada Mağaza içinde yer almak için vergi mükellefi olmanız gerekir.
 • Ticaret Sicil Gazetesi: Şirketinizin ticaret siciline kayıtlı olduğunu ve yasal olarak faaliyet gösterdiğinizi kanıtlayan bu belge de mağaza açmanız için gerekli evraklar arasındadır.
 • İmza Sirküleri ve Şirket Kuruluş Belgeleri: Şirketinizdeki yetkililerin imzalarının yer aldığı, resmi olarak noter onaylı belgedir. Ayrıca sözleşmeler ve diğer belgeler de şirketinizin kuruluş belgeleri arasında yer alır.
 • Kimlik Belgeleriniz: Şirketinizin yöneticilerinin kimlik belgeleri de Hepsiburada Mağaza başvurusu için gerekli evraklar arasında yer alabilir
 • Satış Yapacağınız Ürünlere Ait Bilgileri: Mağazanızda satacağınız ürünlerin ayrıntılı açıklamaları, fiyatları, stok durumları ve fotoğrafları gibi bilgileri içeren bir ürün listesini de gerekli evraklar için hazırlamalısınız.
 • Hepsiburada Üyelik Sözleşmesi: Bu sözleşmeyi mağaza açmak için kayıt yaptırdığınız sırada doldurmanız gerekebilir. Doldurduğunuz bu sözleşme karşılıklı sorumluluklarınızı resmi olarak belgelemenizi sağlar.
 • Pazaryeri Satıcı Bilgileri Formu: Bu form da yine Hepsiburada tarafından üyeliğinizin ardından size gönderilecek olan formdur.

Hepsiburada Mağaza Açma Ücreti

Hepsiburada Mağaza sizden mağaza açmanız için bir ücret istemez. 2021 yılından itibaren Hepsiburada’da Mağaza Açma Ücreti bulunmamaktadır. Ayrıca mağazanızı açarken farklı kategoriler altında herhangi bir şekilde para yatırmanız gerekmez. Yalnızca mağazanızı açtıktan sonra yaptığınız satışlardan işlem ücreti, komisyon gibi kesintiler gerçekleştirir. Komisyon ürünleri de farklı ürün kategorilerine göre değişiklik gösterir ve güncellenir. Bu oranları takip ederek, satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerden alınacak komisyon bedeli hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hepsiburada Mağaza Nasıl Açılır?4

Hepsiburada Mağaza Açmanın Avantajları

Hepsiburada Mağaza çatısı altında yer almanın farklı birçok avantajı vardır. Genel hatlarıyla Hepsiburada Mağaza Açmanın Avantajlarını belirtmek gerekirse:

 • Öncelikle Hepsiburada ismi altında satış yapıyor olmanız, yıllardır güvenle satış gerçekleştiren milyonlarca üyesi olan bu platforma dahil olmanız anlamına gelir. Bu güvenilirliğin avantajlarını satışlarınızda kullanabilirsiniz. Hepsiburada’nın sahip olduğu marka bilinirliği sizin için önemli bir avantaj haline gelir.
 • Bireysel olarak açtığınız mağazanızda karşınıza çıkabilecek sistemsel sorunlar ile mücadele etmek zorunda kalmadan satışlarınızı profesyonel bir ortamda gerçekleştirmenin avantajlarını da yaşayabilirsiniz. Web sayfası tasarlama, stok takibi yapmak için işlerinizi yavaşlatacak adımları atlamış olursunuz.
 • Büyük bir tüketici hedef kitlesine erişim sağlayabilirsiniz. İnternet alışverişini tercih eden milyonlarca insana bu platform aracılığı ile kolayca erişim sağlayabilirsiniz.
 • Hepsiburada Mağaza’nın sizin için sunduğu tanıtım ve pazarlama faaliyetleri kapsamında mağazanızın tanıtımını profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla kişiye ulaşabilir, daha çok satış yapabilirsiniz.
 • Satış sürecinizi kolaylaştırarak müşteri memnuniyetinizi artıracak siparişlerin toplanması, paketlenmesi, teslimatı, iadesi gibi lojistik işlemler konusunda Hepsiburada imkanlarından yararlanabilirsiniz.
 • Gelişiminizi takip edecek veri analitiği hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hepsiburada Mağaza, size satış verileri, müşteri analitiği gibi konularda bilgiler sunar. Bu bilgilerden yararlanarak satış stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.

Hepsiburada Mağaza Nasıl Açılır?5

Hepsiburada Mağaza Açma Şartları

Hepsiburada Mağaza çatısı altında yer alarak kendi ürünlerinizi satışını gerçekleştirmek istiyorsanız bazı şartları taşımanız gerekir. Hepsiburada İş Ortağım sayfasından seçeceğiniz satıcı profilinize göre farklı şartlar sunulabilir. Ancak genel olarak Hepsiburada Mağaza Açma Şartları şunlardır:

 • Şirket Statüsünde Olmak: Hepsiburada üzerinde mağaza açmak için bir şirket olmanız gerekmektedir. Bireysel satıcılar için ayrı bir hesap türü de bulunmaktadır, ancak şirket sahibi olan kurumsal satıcılar daha farklı avantajdan yararlanabilir.
 • Vergi Levhasına Sahip Olmak: Hepsiburada Mağaza altında satış gerçekleştirmek için vergi mükellefi olmanız ve geçerli bir vergi levhasına sahip olmanız gerekmektedir. Böylece yasal prosedürlere takılmadan mağaza açma sürecinizi sürdürebilirsiniz.
 • Şirket Ticaret Sicil Gazetesi: Mağaza açarken, şirketinizin ticaret siciline kayıtlı olduğunu gösteren, Ticaret Sicil Gazetesi gibi belgeleri sunmanız beklenebilir. Bu resmi evraklar mağazanızın açılış sürecinde yasal gereklilikleri de tamamlamanızı sağlar.
 • Satış Yapacağınız Ürünlerinizin Uyumlu Olması: Hepsiburada, size belirli kategorilerde satış yapma izni verebilir. Ürünlerinizin Hepsiburada’nın izin verdiği kategorilere uygun olması gerekmektedir. Bunun için önceden satışını yapmak istediğiniz ürünlerle ilgili Hepsiburada’da bir araştırma yapmanız gerekebilir.
 • Ürünleriniz Kalitesi ve Sunacağınız Garanti: Hepsiburada Mağaza, satış yapılacak ürünlerin kaliteden ödün vermemesi gerekir. Hepsiburada, müşteri memnuniyetini sağlamak için ürün kalitesine ve garantiyi ön planda tutar. Bu nedenle ürünlerinizin kaliteli ve garanti süreçlerine uygun olması gerekmektedir.
 • Stok ve Lojistik Yönetimi Konusunda Yeterlilik: Hepsiburada platformunda mağaza açmak için ürün stoklarınızı yönetme ve lojistik süreçleri yerine getirme kabiliyetine sahip olmanız önemlidir. Böylece müşterilerinizin zamanında ürünlerini almasını sağlayarak, memnuniyet düzeyini her zaman yüksek tutabilirsiniz.
 • Ürün İadeleri ve Müşteri Hizmetleri Yönetimi: Hepsiburada, müşteri memnuniyetini ön planda tutar ve iade politikalarına ve müşteri hizmetlerine uygun şekilde hizmet sunmanızı bekler. Bu nedenle olası ürün iadeleri konusunda hazırlıklı olmanız ve bu süreci doğru yönetmeniz beklenir.

Kreabaz e-Ticaret Hizmetleri

Girişimlerinizin karşılığında satışlarını artırmak ve daha çok kişiye ulaşmak istiyorsanız online satış platformlarında yer almayı tercih edebilirsiniz. Mağazanızı açmak istediğiniz satış platformu için güvenilir ve tecrübeli adresleri seçmelisiniz. E-ticaret ortamının her geçen gün yenilenen, güncellenen rekabet dolu ortamında ilk adımlarınızı sağlam atmak istiyorsanız bu konuda profesyonel bir destek alabilirsiniz. Online mağazanızı Hepsiburada Mağaza gibi önemli satış platformlarında açarken alacağınız uzman desteği işlerinizi çok büyük oranda kolaylaştırır. Online satış pazarında isminizi daha çok kişiye duyurmak için Kreabaz E-Ticaret Hizmetleri, uzman desteği olarak sizin yanınızda yer almaya hazır. Gündemi takip eden, e-ticaret literatürüne hâkim, müşteri memnuniyetini hedefleyen profesyonel ekibimiz ile Kreabaz E-Ticaret Hizmetleri olarak aklınıza takılan her soruda size çözümler sunuyoruz. . E-Ticaret Web Sitesi, E-Ticaret SEO, E-Ticaret Yazılım ve E-Ticaret Dijital Pazarlama konularında sizlere destek oluyoruz. Müşteri profilinizi doğru analiz ederek, mağazanızın ve ürünlerinizin doğru zamanda, doğru platformlarda yer almasını sağlıyoruz. Ayrıca online mağaza açma sürecinin tüm detaylarını sizin adınıza takip ederek, eksiksiz bir şekilde girişimlerinizi başlatmanızı sağlıyoruz.

Siz de sanal mağazanızı açmaya karar vererek, e-ticaret dünyasında isminizi duyurmak istiyorsanız profesyonel destek konusunda Kreabaz E-Ticaret Hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Hedefleriniz, ulaşmak istediğiniz müşteri profiliniz, ürünlerinizin özellikleri ve ayrıcalıkları konusunda sizden aldığımız verilerle e-ticaret dünyasındaki girişimleriniz için planlamaları yapmaya başlayabiliriz. Stratejik hedefler belirleyerek kısa sürede arzu ettiğiniz başarı grafiğini yakalamanız için Kreabaz E-Ticaret Hizmetleri olarak size yol gösterebiliriz. Hepsiburada Mağaza platformunda kısa sürede yıldızlara sahip olmak, başarılı satışlar gerçekleştirerek memnuniyet düzeyi yüksek bir müşteri kitlesine ulaşmak istiyorsanız Kreabaz E-Ticaret Hizmetleri olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekibimizin desteği ile olası krizlere profesyonel şekilde çözümler bulabilir, mağazanızı e-ticaret dünyasında başarılı bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Hepsiburada Mağaza Nasıl Açılır?2