Kurumsal Web Sitesi

Yapılan araştırmalar, müşterilerin %75’inin işletmelerin güvenilirliklerini web sitelerine göre değerlendirdiğini gösteriyor. Eğer firmanızın bir web sitesi bulunmuyorsa ya da var olan web sitesi istenen intibayı oluşturmuyorsa müşterinizi rakip işletmeye kaptırma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Peki, Kurumsal Web Sitesi nasıl olur? Tasarım sürecinde nelere dikkat edilmelidir? Gelin birlikte bakalım!

 

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı, işletmelerin çevrim içi varlıklarını sürdürebilmeleri için ihtiyaç duydukları internet sitesinin tasarlama ve geliştirme sürecine verilen addır. Tasarımın amacı, firmanın başarısını müşterilere başarılı bir şekilde yansıtmak ve verdiği hizmetler ya da sattığı ürünler hakkında ziyaretçileri bilgilendirmektir. Bu sayede müşteri üzerinde profesyonel bir intiba oluşturma ve dolayısıyla da satış yapma ihtimaliniz artar.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımının en önemli özelliğiyse ürün satışı ya da promosyon için kullanılmamasıdır. Amaç yalnızca tanıtım yapmaktır. Eğer satış gerçekleştirilecekse o zaman bir e-ticaret sitesine ihtiyaç duyulur. Bu da bambaşka bir yazı konusunu oluşturuyor.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Arama motoru üzerinden siteyi ziyaret eden kullanıcı, ilk 10 saniye içerisinde bir izlenime sahip olur. Eğer ilk izlenim başarısızsa rakiplerinizi incelemeye başlar. Bu nedenle Kurumsal Bir Web Sitesinin en önemli özelliği “etkileyici olmasıdır”. Ayrıca müşteri kitlesine uygun tasarlanmalı ve harekete geçirici mesajlara sahip olmalıdır. Müşterinin işletme ile iletişime geçmesini sağlamak, sitenin başarısının bir göstergesidir.

Kurumsal Web Sitesi 3

Kurumsal Web Site Tasarımının Aşamaları

Kurumsal Web Site Tasarımı, göründüğünden daha kompleks bir plana sahiptir. Ancak hedef kitle başarılı bir şekilde analiz edilir ve sektöre uygun bir tasarım yapılırsa başarıya ulaşılabilir. Bunun için de yalnızca profesyonel firmalarla çalışmanız büyük önem taşır:

  • Kurumsal Web Site Tasarımının ilk adımı araştırma ve keşiftir. Bu aşamada sektör ve rakiplerin analizi yapılırken müşterilerin alışkanlıkları da incelenmelidir.
  • Analiz sonrasında tasarım için bir taslak oluşturulur.
  • Müşterinin taslağı incelemesi ve onay vermesinin ardından geliştirme aşamasına geçilir. Bu noktada tasarımcılar sitenin yalnızca görsel tasarımını tamamlamaz. Aynı zamanda uygulama, sunucu ve veri tabanı geliştirme süreci yürütülür.
  • Geliştirme sürecinin tamamlanmasından sonra müşteri ile temasa geçilir ve fikri alınır. Daha sonra ince ayarların ve gerekli değişikliklerin yapılması adımı tamamlanır.
  • Bir sonraki adımda ise sitenin optimizasyon işlemleri gerçekleştirilir. SEO uzmanları tarafından tamamlanan site içi optimizasyon sayesinde kurumsal web siteniz arama motorlarında daha üst sıralarda çıkabilir. (Bu konunun gerekliliği ve önemi ile ilgili Arama Motoru Optimizasyonu sayfamızı mutlaka okumalısınız.)
  • Tüm adımların tamamlanmasından sonra Kurumsal Web Sitesi müşteriye teslim edilir.

WEB Tasarım ve WEB Yazılım Ajansı KREABAZ

Tasarım ve yazılım alanında uzman KRAEABAZ Dijital Reklam Ajansı olarak her türlü WEB Sitesi ve e-Ticaret sitesi konusunda sizlere profesyonel hizmetler sunuyoruz. Sizi ve markanızı en iyi şekilde yansıtacak Kurumsal Web Sitesi Tasarımı ve Kurumsal Web Sitesi Yazılımı alanlarında hizmet arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.