Kurumsal Web Tasarım Ajansı

Dijitalleşme ile hayatımızdaki birçok şey değişime uğramıştır, bu durumla birlikte şirket, firma ya da markaların stratejilerini başka bir yöne çevirmesine sebep olmuştur. Artık marka, şirket ya da firmaların dijitalde görünür olması bir zorunluluk haline gelmiştir. İstatistikler bir kuruluşun dijital itibarı ne kadar iyiyse kâr marjının da o kadar yüksek olduğunu göstermektedir. Dijital itibar kazanmak için ilk önce dijitalde görünür olmak gerekmektedir. İşte bu nedenle markalar ya da firmalar dijitalde görünür olmak için Kurumsal Web Sitesine ihtiyaç duyarlar. Etkili ve itibar sağlayan bir web sitesi açmak içinse Kurumsal Web Tasarım Ajansından destek alınır. Kurumsal Web Tasarım Ajansları, açılacak olan web sitesi için gerek yazılım gerekse tasarım odaklı çalışırlar.

Kurumsal Web Sitesi sayesinde firma, şirket ya da markanız arama motorlarında görünür hale gelecek ve popülerliğiniz artacaktır. Ancak Kurumsal Web Sitesi kurmak göründüğü kadar kolay değildir! Gerek markanızın vizyonunu yansıtması gerek tasarım gerekse yazılım konusunda başarılı bir sitesi kurmazsanız arama motorlarında başarı elde edemez, alt sıralarda kalırsınız. Bu durum ise markanızın dijital itibarını düşürür ve web sitenizi görünmez bir hale getirir. Bu yüzden, bunu sizin için profesyonel olarak yapacak Kurumsal Reklam Ajansları ile çalışmanızda fayda var. Peki, Kurumsal Web Tasarım Ajansı tam olarak nedir?

Kurumsal web tasarım ajansları açılacak olan web sitesi için sizinle ortak olarak çalışır. Şirket, marka ya da firmanızı doğru analiz ederek karşıdan gelen istekler doğrultusunda Kurumsal Web Sitesi için en doğru stratejiyi oluşturarak size hizmet sunar. Sürecin başından sonuna kadar kurumsal web sitesi ile ilgilenir ve dijital itibarınızı en yüksek seviyeye çıkarmayı amaçlar. Aynı zamanda sitenin bütün tasarım ve yazılımı ile de ilgilenir.

Eğer Kurumsal Web Sitesi açtırmak istiyorsanız ve bunun için bir kurumsal web tasarım ajansı arıyorsanız bu kurumsal ajans seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Kurumsal web tasarım ajansının vizyonu ve yaratıcılığı web sitenizin başarılı bir şekilde işlemesi için oldukça önemlidir. Tasarım ve yazılım konularında başarılı olması ise Kurumsal Web Tasarım Ajanslarından beklemeniz gereken en önemli konular arasındadır. Kurumsal web tasarım ajansı seçerken bir ajansta dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde listelenebilir;

 • Firma, şirket ya da markanızın vizyonunu anlaması,
 • Size özel bir proje yürütmesi,
 • Markanıza en uygun stratejiyi belirlemesi,
 • Kurumsal web sitesi tasarım ve yazılımına özen göstermesi,
 • Yaratıcı ve yenilikçi olması,
 • Güncel kalması,
 • İyi bir araştırma yapabilmesi,
 • Projeyi hatasız bir şekilde hayata geçirebilmesi,
 • Farklı olmanızı sağlayabilmesi.

Bunlar gibi özellikler kurumsal web tasarım ajansını diğer ajanslardan bir adım öne çıkartır ve size daha iyi bir hizmet sunar. Ajanslar size bir web sitesi de sağlayacaklardır. Peki, web sitesi tam olarak nedir ve nasıl olmalıdır?

Kurumsal Web Tasarım Ajansı 2

Kurumsal Web Tasarım Nedir? 

Kurumsal Web Tasarım, firma şirket ya da markanız için en doğru yöntemi belirleyerek kurumsal web sitesi içindeki tüm tasarım işlerinin yürütüldüğü sürece verilen isimdir. Web sitesinin oluşturulmadan önceki tasarım süreci olarak da adlandırılır. Bu tasarım süreci oldukça önemlidir. Kurumsal Web Sitesi bu tasarım sürecine göre hayata geçirilir. Bu süreçte kurumsal web tasarım ajansları farklı yöntemlere başvururlar. Tasarım süreci özet olarak şu şekilde gerçekleşir:

 • Firma, şirket ya da markanın isteklerini dinlenir.
 • Bu istekler doğrultusunda araştırma yaparak veri elde edilir.
 • Markaya en uygun yaratıcı fikirler ortaya konulur.
 • Tasarım ya da yazılım planları yapılanarak kurumsal web sitesi temelleri atılır.
 • Ortaya konulan proje karşı tarafın isteklerine uygun olup olmadığı göz önüne alınarak, yapılan çalışma kontrol edilir.
 • Proje hayata geçirilir.

Bu aşamalar oldukça önemlidir ve kurumsal web tasarım ajanslarının vizyonunu buna göre şekillendirmesi gerekmektedir. Bu tasarımı yaparken web tasarım ajansı bütün yaratıcılığını ortaya koymalı ve her müşterisi için farklı bir iş yaratmalıdır. Bunun için bir kurumsal web tasarım ajansının yenilikçi olması, güncel ve dinamik kalması şarttır.

İstanbul Kurumsal Web Tasarım Ajansı Kreabaz; yenilikçi fikirleri, dinamik kadrosu ile açık fikirlilik ve yaratıcılığı vizyon haline getirmiştir. Peki, kimliğinizi dijitalde görünür kılan ve dijital itibarınızı artmasını sağlayan bir kurumsal web sitesi nasıl olmalıdır?

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı? 

Dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak isteyen şirket, firma ya da markaların olmazsa olması kurumsal web tasarım sitelerinde dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Web sitesinin iyi bir arayüzü olmalıdır.

Web sitesine giren kullanıcıların siteyi rahat kullanabilmeleri açısından sitenin arayüzü oldukça önem taşımaktadır. Kullanıcı sitede aradığını bulabilmeli kolayca siteyi kullanabilmelidir. Bu yüzden bu ara yüz zeki ve yaratıcı bir biçimde kurgulanmalıdır.

 • Tasarım oldukça önemlidir.

Kurumsal web sitesinin ilgi çekebilmesi açısından tasarımının iyi yapılması gerekmektedir. Estetik ön planda tutulmalı kullanıcının sitede vakit geçirirken keyif alması sağlanmalıdır. İyi bir tasarım ile bu kriterlere zemin hazırlanabilir.

 • Kurumsal web sitesi iyi bir programlama ile yapılmalıdır.

Kurumsal web tasarım sitesinde olması gereken en önemli özelliklerden biri de programlamasıdır. Programlama iyi yapılmazsa kurumsal web tasarım sitesinde sürekli hatalar meydana gelir. Bu durum markanın dijital itibarını düşürür ve çoğu kullanıcı tarafından kurumsal web tasarım sitesinin kullanılmamasına yol açar. Bunun yanında kurumsal web sitesinin hızı da önemli bir kriterdir. Hızlı ve sorunsuz bir web sitesi için programlama hayati önem taşır.

 • Şirket, firma ya da markanın vizyonunu iyi bir şekilde lanse etmelidir.

Reklam ajansları bir site yapacağı zaman markanın ne iletmek istediğine oldukça dikkat etmelidir. Bunun markanın dijital kimliğinin artık bu site olacak olmasıdır. Bu yüzden markanın vizyonunu iyice anlamalı ve istekler doğrultusunda tasarımlarını yaratıcı bir biçimde gerçekleştirmelidir. Her markaya yönelik farklı projeler üretmeli ve bunun için geniş bir yelpazeye sahip olmalıdırlar. İstanbul kurumsal web tasarım ajansı Kreabaz çok yönlülüğü ile her marka için farklı yaratıcı fikirler ortaya koymaktadır.

 • Diğer kurumsal web tasarım sitelerinden farklı olmalıdır.

Kurumsal web sitesinin ilgi çekebilmesi için onu diğer sitelerden ayıran özelliklerinin olması gerekmektedir. Bu sayede kullanıcıların aklında kalır ve popülerliği artar.

Kurumsal Web Tasarım Ajansı 3

 • Kurumsal web sitesinin interaktif olması gerekmektedir.

Tasarım olarak bu sitenin kullanıcı ile etkileşime açık bir şekilde yaratılması oldukça önemlidir. Bunun nedeni müşteriler ya da potansiyel müşteriler bir ürün ya da hizmet kullanmak istediklerinde ilk olarak yorumları okumasıdır. Yorumlar ve yorumlara verilen yanıtlar şirket, firma ya da markanın dijital itibarını belirleyen en önemli noktalardan bir tanesidir. Kullanıcılar yorumları gördükleri zaman alacakları ürün ya da hizmet ile ilgili bir fikir sahibi olurlar. Eğer yorumlar olumlu ise bu markaya olan güveni arttırır böylece markanın dijital itibarı da artmış olur.

 • SEO uyumlu içerik.

Arama motorları bir müşteriler ya da potansiyel müşterilerinin en çok kullandığı araçlardır. Bu motorların başında ise Google gelmektedir. Google’da en öne çıkmanın bazı yolları vardır. Bunlardan biri reklam vermek ikincisi ise SEO uyumlu içerik yazılarına kurumsal web sitesinde yer vermektir. Google robotları bir yazının SEO uyumuna bakar ve ne kadar SEO uyumluysa o kadar üst sıralara çıkarır. Google’da üst sıralarda yer almak kurumsal web tasarım siteleri için oldukça önemlidir.

Bütün bunlar bir web sitesinin olmazsa olmazlarıdır. Kreabaz ise markanız için tüm bu maddelere uyan uygun web sitesini yaratmayı amaçlamaktadır.

İstanbul Kurumsal Web Tasarım Ajansı 

Dijital reklam ajansı Kreabaz yaratıcı fikirleri ile kurumsal web sitenizin kimliğinizi en doğru şekilde yansıtmasını ve size en uygun site tasarımını hayata geçirmeyi amaçlar. Adının doğuşunda kreatif ve sihirbaz kelimelerinden esinlenilen İstanbul Kurumsal Web Tasarım Ajansı Kreabaz, aynı zamanda vizyonunu da bu iki kelimeden almıştır.

Kreatiflik kelimesi yaratıcı anlamına gelmektedir, sihirbaz kelimesinin akılda uyandırdığı algı ise şaşırtmaktır. İstanbul kurumsal web tasarım ajansı Kreabaz yaratıcılığını ortaya koyarak sizi şaşırtmayı, heyecanlandırmayı adeta vizyonu haline getirmiştir. Bunun nedeni ise günümüzün rekabet ortamını çok iyi analiz etmeleri ve kurumsal tasarım için olmazsa olmazın farklılıktan geçtiğini bilmeleridir.

İstanbul kurumsal web tasarım ajansı Kreabaz her türlü yaratıcı fikri barındırmayı vizyonu haline getirmiştir. Kreabaz projelerini ‘biri olmadan diğeri eksik kalırvizyonu ile gerçekleştirmektedir. Burada amaçlanan şey ise farklı sektörlerin ihtiyaçlarını anlamak ve her sektörün yeniliklerini takip ederek güncel kalmaktır. Kreabaz aynı zamanda sunduğu farklı hizmetlerle kendi sektöründe de sürekli güncel kalmayı hedeflemektedir. Bu hizmetler ise şu şekildedir;

 • Marka ve Kreatif Tasarım,
 • Web Tasarım ve Web Yazılımı,
 • Sosyal Medya Yönetimi,
 • SEO-SEM-DM,
 • E-ticaret Hizmetleri,
 • Video ve Prodüksiyon.

Her sektörü kendi has bir ekosistem olarak gören Kreabaz önce sizi dinler, ne istediğinizi anlar daha sonra ise sizi gözlemler ve size ayak uydurur. Böylece şirket, firma ya da markanız hangi sektörde olursa olsun vizyonunuzu anlar ve öne çıkmanıza yardımcı olur.

Farklı perspektiflerden bakarak markanızı ve markanızı geliştirmek için nelerin yapılacağını araştırır ve ortaya birçok fikir koyar. Markanız için en doğru yöntem ve stratejinin ne olduğunu düşünür. Bu fikirler markanız için özenle seçilir ve her marka için ayrı bir strateji geliştirilir.

Yöntem ve strateji seçiminden sonra projenin gerçekleşmesi için plan yapılır plan takvime oturtulur. Kreabaz bir projeyi bitirdikten sonra proje hakkında eleştiri yaparak projeyi en mükemmel şekle sokmayı amaç haline getirmiştir. Bütün bu aşamalardan sonra ise proje sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmektedir.